slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-11:20, 12-16:30hod
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Hnojivá | Trávne zmesi
  3. Športové osivá
  4. Výhodný balík - Trávne osivo SPORT H&D | 7,5kg + 2x2kg štartovacie hnojivo

Výhodný balík - Trávne osivo SPORT H&D | 7,5kg + 2x2kg štartovacie hnojivo

  • Akcia
Výhodný balík - Trávne osivo SPORT H&D | 7,5kg + 2x2kg štartovacie hnojivo
81,20 €
- 5 %
Výhodný balík - Trávne osivo SPORT H&D | 7,5kg + 2x2kg štartovacie hnojivo

Štartovací balík na zaťažované plochy so zľavou 5%

Trávna zmes DLF Turfline Šport 7,5kg je odolnou zmesou pre fyzicky zaťažované trávne plochy. Vďaka obsahu mätonohu trváceho (QuickAction®) má osivo rý... celý popis
Dostupnosť
Skladom
Doba dodania
Doručenie 31.03.2023 do 15:00. Objednajte dnes do 10:00
77,13 €
64,28 €
bez DPH
bal
Číslo produktu:327025DX
Výrobca:DLF
Hmotnosť:7,5+4kg
Balenie:Papierová taška + krabice
Výdatnosť balenia:225 - 300 m²
Kompletné špecifikácie

Trávna zmes DLF Turfline Šport 7,5kg je odolnou zmesou pre fyzicky zaťažované trávne plochy. Vďaka obsahu mätonohu trváceho (QuickAction®) má osivo rýchle vzchádzanie. Trávne osivo sa vyznačuje hustým a kompatným rastom a má rýchlu regeneračnú schopnosť po záťaží či poškodení.

Hlavné vlastnosti trávnej zmesi:

  • rýchlorastúci a odolný trávnik
  • zmes vyznačujúca sa hustým kompaktným rastom
  • schopnosť rýchlej renegerácie po záťaži alebo prípadnom poškodení
  • široká škála využitia

Výdatnosť balenia: 7,5kg/ 225 - 300 m2

Pre ideálny výsledok profesionálni realizátori používajú až 50g/m2 (teda 5kg na 100m2), pri správnom zavlažovaní sa tak možno vyhnúť dosievaniu.

Zloženie: 

DruhOdrodaPomer
Kostrava rákosovitáFestuca Arundinacea STARLETT65 %
Lipnica lúčnaPoa pratensis GEISHA20 %
Mätonoh trváci QuickAction®Lolium Perenne DOUBLE30 %

PRÍPRAVA:

Najskôr je vhodné odstrániť starý porast, rudy, burinu a kamene. Vrchnú vrstvu je potrebné prekypriť, dôkladne zaliať, použiť 2cm trávnikového substrátu a nechať cca týždeň odležať. Následne ju treba prevalcovať. Na záver je dobré pôdu vyrovnať hrablami, aby sa prekyprila vrchná vrstva pôdy.

Ideálny termín na výsadbu nového trávnika je (v priemernom roku) prelom mesiacov apríl/máj, respektíve na jeseň v septembri/októbri.

Pri výsadbe trávnika môžete pre rovnomerný výsev trávového osiva použiť v prípade menšej plochy ručnú sejačku alebo pri väčších plochách sejací vozík.

ÚDRŽBA:

Kosenie:

Trávnik kosíme prvýkrát, keď je výška trávy cca 6-8 cm. Druhýkrát kosíme na výšku trávy 3-4cm. Neskôr je možné trávu kosiť na výšku v závislosti od typu použitého osiva. Pri športovom osive by mala byť výška kosenej trávy cca 3cm.

Starostlivosť: 

Trávnik, ktorý má byť okrasou záhrady vyžaduje pravidelné kosenie (ideálne za pomoci robotickej kosačky Wiper), dodávanie potrebných živín 3x do roka, (jarné/prechodné/jesenné hnojenie), chemické ošetrovanie proti chorobám a škodcom podľa potreby. 

UPOZORNENIE: pred výsadbou trávnika zvážte aj položenie siete proti krtkovi, (cca 5-6cm pod povrch, teda ideálne pod susbtrát), aby ste sa poistili, že celá Vaša práca nevyjde nakoniec kvôli tomuto neželanému hosťovi na zmar.

KOMPLETNÁ ŠPECIFIKÁCIA ŠTARTOVACIEHO HNOJIVA

Pri zakladaní nového trávnika je dôležitý okrem vhodného osiva, resp. trávneho koberca aj výber správneho hnojiva. KRIKETS štartovacie hnojivo dodáva trávniku zvýšený obsah fosforu (P). Ten podporuje tvorbu a rozvoj koreňov, čím dosiahete v krátkom čase ucelený trávnik. Keď bude mať osivo okamžite k dispozícii dostatok fosforu, bude mať vysokú šancu dobre sa zakoreniť. Na druhej strane pomerne vysoký obsah dusíka (N) podporuje rýchly rast trávnika.

Pre ideálny výsledok by sa malo hnojivo s fosforom zapracovať nižšie ako osivo, preto je vhodné ho zapracovať ešte pred výsevom, respektíve aplikovať pod trávnikový koberec. Avšak možno ho aplikovať ako podporu nového osiva aj po každom výseve či doseve. Po sejbe odporúčame valcovanie plochy a zálievku v množstve 10mm na usadenie semien a granúl hnojiva.

Po aplikácii hnojiva je potrebné výdatne plochu zavlažiť.

ZLOŽENIE:

Dusík (N)23 %z toho:amoniakálny N6,2 %
   močovinový N16,2 %
oxid fosforečný (P2O5)23 %z toho:P2O5 rozpustný vo vode17,2 %
oxid draselný (K2O)5 %   

Hnojivo má nízky obsah chloridov.

logo visalogo mastercardlogo platobná brána comgate

logo rainbird    logo wiper    logo hunterSphere

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom  sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky, fotovoltiku a iné. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-11:20, 12-16:30hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk