Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení s cieľom uľahčiť Vám používanie naších stránok. Nastavenia cookies môžete kedykoľvek zmeniť v nastavení vášho prehliadača.
OK

RÝCHLY KONTAKT

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01, Žilina
napíšte nám
+421 917 757 403
+421 950 743 553

Najžiadanejšie

Vaša cena € 9,72
skladom

Úvod » Jazierková chémia

Jazierková chémia

Ako sa správne starať o Vaše záhradné jazierko, aby ste ho udržali vždy čisté?


Máte po nesprávnom zazimovaní zakalené jazierko?

Hlavnou príčinou zakalenia môže byť to, že ste nepovýsavali jazierko pred zazimovaním od tlejúceho lístia, zvyškou krmiva a rôznych usadenín.

Riešením je očistiť Vaše jazierko prípravkom Attack Pond, následne odstrániť zákal pomocou Brilliant Pond. Nakoniec po vysatí usadených nečistôt použite prípravok Filter Pond, ktorý naštartuje filtráciu pomocou baktérií.


Máte hnedú zakalenú vodu? Vyskytuje sa v nej pena?

Hlavnou príčinou dohneda zakalenej vody s prípadnou penou môže byť nefunkčná filtrácia v jazierku, prekrmovanie rýb alebo veľké množstvo živín v jazierku. 

Riešením je odstrániť zákal prípravkom Brilliant Pond, vyčistiť filtráciu a pridať do nej baktérie Filter Pond. Následne po týždni aplikujte do jazierka Bacter Pond.


Trápi Vás zelená voda v jazierku?

Hlavnou príčinou príliš zeleného sfarbenia vody môže byť to, že jazierko je umiestnené na mieste kde je priame slnečné žiarenie. Tiež príčinou môže byť poddimenzované filtrovanie, respektíve zle vysadené rastliny pri jazierku. 

Riešením je odstrániť zákal prípravkom Brilliant Pond, ďalší deň aplikovať prípravok Super Pond a nakoniec po 5 dňoch doplniť o sezónne baktérie Bacter Pond.


Vyskytujú sa vo Vašom jazierku vláknité riasy?

Hlavnou príčinou môže byť veľké množstvo živín v jazierku alebo priehľadná voda.

Riešením je použiť štartovacie baktérie Attack Pond, ktoré odstránia vláknite riasy v čo najväčšom rozsahu. Po úspešnom odstránení rias aplikujte prípravok na riasy Kata Pond alebo Super Pond, ktoré zabraňujú spätnej tvorbe rias v jazierku. Po týždni pridajte prípravok Bacter Pond obsahujúci baktérie, ktoré rozkladajú uvoľnené živiny.


Máte vysoké pH v jazierku? 

Zvýšená acidita môže podnecovať rast rias v jazierku. 

Hlavnou príčinou zvýšeného pH môže byť zdroj vody, dekorácia v jazierku ako sú kamene ( vápenec, dolomit, atď. ), ale aj prerybnenie (príliš veľké množstvo rýb v jazierku), ktoré spôsobuje vyšší obsah amoniaku v jazierku.

Riešením je použiť prípravok pH Minus Pond, ktorým znížite pH pod hodnotu 8. Optimálna hodnota pH v jazierku je v rozmedzí 6 až 8.


Máte pocit, že Vaše ryby sú apatické (môžu mať zníženú imunitu)?

Hlavnou príčinou je najčastejšie zle prezimovanie rýb, ich prerybnenie, kŕmenie nekvalitným krmivom, nevhodný chemizmus vody alebo nedostatočná filtrácia. 

Riešením je nahradiť krmivo kvalitnejším a použiť probiotický prípravok pre ryby Probiotic Pond.


Máte problém so zaplesnením, parazitmi a bakteriálnymi infekciami rýb?

Hlavnou príčinou môže byť, že po kúpe nových rýb neprebehla ich prvotná karanténa, ktorá je podstatná, aby ryby nedostali infekciu. Tiež je možnosť zavlečenia infekcie vysadenými rastlinami.

Riešením je použiť širokospektrálne liečivo Medic Pond, ktoré pôsobí proti plesniam, parazitom a bakteriálnym infekciám. 


Máte zariasené jazierko a zhoršenú kvalitu vody počas zimných a skorých jarných mesiacov?

Hlavnou príčinou zariasenia počas zimy môže byť nesprávne vykonané zazimovanie jazierka. 

Riešením je povysávať všetky nečistoty vyskytujúce sa v jazierku a dočistiť ho po zazimovaní prípravkom Attack Pond. Následne pred odstavením filtrácie aplikovať Winter Pond


Usporiadať podľa:
najlacnejšie najdrahšie

Vaša cena € 5,50

skladomVaša cena € 11,82

skladomVaša cena € 17,94

skladomVaša cena € 31,80

skladom

Vaša cena € 13,26

skladomVaša cena € 37,12

skladomVaša cena € 81,96

skladomVaša cena € 9,17

skladomVaša cena € 16,92

skladomVaša cena € 64,84

skladomVaša cena € 115,01

skladomVaša cena € 7,74

skladomVaša cena € 16,43

skladom
Veľmi dôležité je aplikovať prípravky Home Pond v správnom období na základe nižšie uvedeného obrázku