Tlakový spínač GRUNDFOS PM 2

- Info
- Parametre
- Recenzie 0
- Diskusia 0
Tlakový spínač GRUNDFOS PM 2Vyradené z ponuky204,50 €/ ks166,26 € bez DPH
Pressure Manager Grundfos je komplexné sofistikované zariadenie, ktoré reguluje Vaše čerpadlo v domácom systéme zásobovania vody a v systémoch pre zvyšovanie tlaku. PM spínač sa hodí na použitie tam, kde sa vyžaduje spustenie/zastavenie čerpadla podľa spotreby vody.
Ide o riadiacu jednotku, ktorá zaisťuje zapnutie čerpadla pri nastaviteľnom spúšťacom tlaku 1,5 až 5 barov. Umožňuje tak prispôsobenie rôznym typom inštalácie a požadovanú úroveň komfortu.
Spúšťací tlak sa nastavuje vo vnútri jednotky, kým aktuálny tlak je možné odčítať z LED displeja na prednej strane. PM2 spúšťa čerpadlo po dosiahnutí spúšťacieho tlaku a udržiava ho v chode. Zariadenie je vybavené aj vnútornou tlakovou nádržou, ktorá šetrí čerpadlo znižovaním počtu spustení a znižuje tak aj spotrebu energie.
Pre zvýšenie bezpečnosti tlaková riadiaca jednotka PM 2 obsahuje ochranu proti behu nasucho a anticyklickú funkciu.
Vlastnosti a výhody
- rozhranie s ľahkou obsluhou
- vnútorná tlaková nádoba
- voľba pozície inštalovania
- flexibilný zdroj napájania
- otáčavá výtlačná prípojka
- ochranné funkcie
- prispôsobivosť
- indikácia zapnutia
- poplašná signalizácia
- ochrana proti prevádzke nasucho
Tlakové spínače všeobecne nie sú vhodné na používane vretenovými a periférnymi čerpadlami. Použité čerpadlo musí mať dostatočný výtlak pre správne fungovanie zariadenia a to minimálne o 1bar vyšší ako je zapínacia hodnota spínača.
Potrebujete poradiť?











