slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-11:20, 12-15:30hod
0 ks
za € 0,00
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Hnojivá | Trávne zmesi
 3. BIO Hnojivá
 4. Prírodné hnojivo Eisenia humus z vermikompostu 20l

Prírodné hnojivo Eisenia humus z vermikompostu 20l

Organické BIO hnojivo zo zmesi vermikompostu a kvalitného substrátu na obohatenie pôdy o živiny

VermiVital Eisenia humus predstavuje organické hnojivo, ktoré je vyrobené prostredníctvom kompostovania látok, ktoré obsahujú rozložiteľné organické l... celý popis
Dostupnosť
Skladom
€ 20,90
€ 17,42
bez DPH
ks
Číslo produktu:0327024
Výrobca:VermiVital
Hmotnosť:15 kg
Balenie:20 l
Kompletné špecifikácie

VermiVital Eisenia humus predstavuje organické hnojivo, ktoré je vyrobené prostredníctvom kompostovania látok, ktoré obsahujú rozložiteľné organické látky a rastlinné živiny. Tieto látky a živiny metabolizujú cez tráviaci trakt dážďoviek. 

Vermikompost je vhodný na použitie v okrasnom ako aj úžitkovom záhradníctve, pri zakladaní trávnikov, ovocných sadov, vinohradov a pod. Nie je vhodný na samostatné používanie pre pestovanie kyslomilných rastlín ako sú vresy magnólie, azalky, rododendróny, ihličnaté dreviny, čučoriedky a pod. Pokiaľ by ste chceli pestovať aj tieto plodiny tak je potrebné upraviť hodnotu pH napr. primiešaním kyslej rašeliny, aby ste dosiahli hodnotu pH nižšiu ako 5.

Prírodné hnojivo obsahuje rastlinné živiny s postupným uvoľňovaním, humínové látky, aminokyseliny, fytohormóny, enzýmy a mikroorganizmy zvyšujúce obsah humusu v pôde- Tieto živiny poskytujú hnojenej pôde energiu a zlepšujú jej biologické a fyzikálnochemické vlastnosti a zároveň kladne ovplyvňujú rast rastlín. 

Vďaka svojim vlastnostiam napomáha hnojivo k úprave kyslého pH a zlepšuje škruktúru ľahkých, piesočnatých pôd. Zvyšuje ich schopnosť zadržiavať vodu a znižuje vyplavovanie živín z pôdy. 

Použitie:

Hnojivo Eisenia humus je určené k hnojeniu poľných plodín na ornej pôde, trávnikov, ovocných stromov, zeleniny a kvetov.

Dávkovanie:

Výsev

Pri výseve odporúčame vermikompost zmiešať s kvalitnou bielou rašelinou, v pomere 3:1, tzn. na 3 diely rašeliny 1 diel vermikompostu. Pri výsevných nádobách doplníme vermikompostom 2/3 nádoby, hnojivo mierne pritlačíme a prevedieme výsev. Následne nádobu doplníme substrátom, znova mierne pritlačíme a zalejeme vodou.

Taktiež sa podobne postupuje aj pri záhonoch. Na prekyprenú pôdu sa nasype vermikompost v hrúbke cca 3-4cm, jemne sa zavalcuje a prevedie výsev. Následne vysiate semená prekryjeme tenkou vrstvou vermikompostu v hrúbke cca 1-2cm a dôkladne zalejeme vodou.

Pestovanie priesad zeleniny alebo sadeníc okrasných listnatých drevín

Ak na pestovanie používate kontajnery či iné nádoby na pestovanie s priemerom do 9cm a priesady či sadenice sú dobré vyvinuté tzn., že majú silnú, zdravú koreňovú sústavu, tak je odporúčané používať vermikompost samostatne. Ak sú však slabšie a koreňová sústava nie je dobre vyvinutá tak vermikompost zmiešajte s kvalitnou bielou rašelinou v pomere 1:3.

Nádobu naplňte vermikompostom resp. substrátom, v jeho strede vytvorte jamku, zasaďte priesadu alebo sadenitu, pritlačte a dosypte nádobu po jej okraj. Dbajte nato, aby ste jamku spravili v strede nakoľko keby je na boku, tak sa môže stať to, že sa vplyvom slnka prehreje a dôjde k spáleniu koreňového systému priesad.

V prípade, že by ste priesady či sadenice sadili do väčších nádob či kontajnerov s dobou pestovania cca 2-3 mesiaca tak je odporúčané vermikompost zmiešať s rašelinou v pomere 1:3, t.j. na 1 diel vermikompostu 3 diely rašeliny. Pred presadzaním sa presvečte či neklesla hodnota pH pod hodnotu 5,5 až 6. Odporúča sa to kvôli tomu, že v prípade dlhšieho pestovania s intenzívnym zalievanim si môže vermikompost sadnúť, pretože má jemnú štruktúru. Potom tak koreňová sústava priesat nebude mať dostatok vzduchu pre jej správny rast.

Pestovanie na záhonoch, voľnej pôde alebo celoplošne v poľnohospodárstve

Pri takomto pestovaní postupujte rovnako ako je uvedené vyššie. Pri úprave pôdy jej diskovaním, kombinátorovaním či kompaktorovaním rozmetajte rovnomerne vermikompost v dávke min. 20 až 30t/ha t.j. 2-3l m2. Následne v rámci prípravy zapracujte vermikompost do pôdy na úroveň koreňovej sústavy.

Aplikovať môžete aj na nespracovanú pôdu, potom previesť kultiváciu. Opätovná aplikácia prírodného hnojiva Eisenia Humus sa odporúča po 3 až 4 rokoch.

Zakladanie ovocných sadov a vinohradov

Taktiež postupujte rovnako - do už pripravených jám nasypte vermikompost ku koreňovej sústave vysádzaných rastlín. Premiešajte ho s pôvodnou zeminou v pomere 1:3 a zasaďte rastliny. Prípadne použite vermikompost s rašelinou v pomere 1:3 a zasaďte ich bez premiešavania s pôvodnou zeminou.

Skladovanie:

Organické hnojivo skladujte na dostatočne chránenom mieste, oddelene od potravín, nápojov, dezinfekčných prostriedkov a iných prípravkov, tak aby nedošlo k jeho znehodnoteniu. Uchovajte ho mimo dosah detí.

Doba použiteľnosti hnojiva je 2 roky odo dňa jeho výroby pri dodržaní skladovacích podmienok

Vlastnosti produktu:

 • Hodnota pH - 7,5 - 9,5
 • Objemová hmotnosť v kg.dm3 max - 0,8
 • Obsah vlhkosti v % - 40 - 60
 • Obsah spáliteľných látok v sušine v % min. - 25
 • Obsah dusíka ako N v % min. - 1,58
 • Obsah fosforu ako P2O5 v sušine v % min. - 0,95
 • Obsah draslíka ako K2O v sušine v % min. - 2,58
 • Obsah vapníka ako Ca v sušine v % min. - 6,41
 • Obsah humínových kyselín v sušine v % min. -14
 • Obsah častíc po 20mm v % min. - 100
 • Farba - hnedá
 • Pach - bez zápachu
 • Skupenstvo - pevné

logo visalogo mastercardlogo platobná brána comgate

logo rainbird    logo wiper    logo hunterSphere

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom  sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky, fotovoltiku a iné. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-11:20, 12-15:30hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk