slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-11:20, 12-16:00hod
0 ks
za € 0,00
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Hnojivá | Trávne zmesi
 3. BIO Hnojivá
 4. Prírodné hnojivo Eisenia humus z vermikompostu 20l

Prírodné hnojivo Eisenia humus z vermikompostu 20l

Organické BIO hnojivo zo zmesi vermikompostu a kvalitného substrátu na obohatenie pôdy o živiny

VermiVital Eisenia humus predstavuje organické hnojivo, ktoré je vyrobené prostredníctvom kompostovania látok, ktoré obsahujú rozložiteľné organické l... celý popis
Dostupnosť
Skladom
€ 20,90
€ 17,42
bez DPH
ks
Číslo produktu:0327024
Výrobca:VermiVital
Hmotnosť:15 kg
Balenie:20l
Kompletné špecifikácie

VermiVital Eisenia humus predstavuje organické hnojivo, ktoré je vyrobené prostredníctvom kompostovania látok, ktoré obsahujú rozložiteľné organické látky a rastlinné živiny. Tieto látky a živiny metabolizujú cez tráviaci trakt dážďoviek. 

Vermikompost je vhodný na použitie v okrasnom ako aj úžitkovom záhradníctve, pri zakladaní trávnikov, ovocných sadov, vinohradov a pod. Nie je vhodný na samostatné používanie pre pestovanie kyslomilných rastlín ako sú vresy magnólie, azalky, rododendróny, ihličnaté dreviny, čučoriedky a pod. Pokiaľ by ste chceli pestovať aj tieto plodiny tak je potrebné upraviť hodnotu pH napr. primiešaním kyslej rašeliny, aby ste dosiahli hodnotu pH nižšiu ako 5.

Prírodné hnojivo obsahuje rastlinné živiny s postupným uvoľňovaním, humínové látky, aminokyseliny, fytohormóny, enzýmy a mikroorganizmy zvyšujúce obsah humusu v pôde- Tieto živiny poskytujú hnojenej pôde energiu a zlepšujú jej biologické a fyzikálnochemické vlastnosti a zároveň kladne ovplyvňujú rast rastlín. 

Vďaka svojim vlastnostiam napomáha hnojivo k úprave kyslého pH a zlepšuje škruktúru ľahkých, piesočnatých pôd. Zvyšuje ich schopnosť zadržiavať vodu a znižuje vyplavovanie živín z pôdy. 

Vlastnosti produktu:

 • Hodnota pH - 7,5 - 9,5
 • Objemová hmotnosť v kg.dm3 max - 0,8
 • Obsah vlhkosti v % - 40 - 60
 • Obsah spáliteľných látok v sušine v % min. - 25
 • Obsah dusíka ako N v % min. - 1,58
 • Obsah fosforu ako P2O5 v sušine v % min. - 0,95
 • Obsah draslíka ako K2O v sušine v % min. - 2,58
 • Obsah vapníka ako Ca v sušine v % min. - 6,41
 • Obsah humínových kyselín v sušine v % min. -14
 • Obsah častíc po 20mm v % min. - 100
 • Farba - hnedá
 • Pach - bez zápachu
 • Skupenstvo - pevné

Použitie:

Hnojivo Eisenia humus je určené k hnojeniu poľných plodín na ornej pôde, trávnikov, ovocných stromov, zeleniny a kvetov.

Dávkovanie:

Výsev

Pri výseve odporúčame vermikompost zmiešať s kvalitnou bielou rašelinou, v pomere 3:1, tzn. na 3 diely rašeliny 1 diel vermikompostu. Pri výsevných nádobách doplníme vermikompostom 2/3 nádoby, hnojivo mierne pritlačíme a prevedieme výsev. Následne nádobu doplníme substrátom, znova mierne pritlačíme a zalejeme vodou.

Taktiež sa podobne postupuje aj pri záhonoch. Na prekyprenú pôdu sa nasype vermikompost v hrúbke cca 3-4cm, jemne sa zavalcuje a prevedie výsev. Následne vysiate semená prekryjeme tenkou vrstvou vermikompostu v hrúbke cca 1-2cm a dôkladne zalejeme vodou.

Pestovanie priesad zeleniny alebo sadeníc okrasných listnatých drevín

Pestovanie na záhonoch, voľnej pôde alebo celoplošne v poľnohospodárstve

Zakladanie ovocných sadov a vinohradov

Skladovanie:

Organické hnojivo skladujte na dostatočne chránenom mieste, oddelene od potravín, nápojov, dezinfekčných prostriedkov a iných prípravkov, tak aby nedošlo k jeho znehodnoteniu. Uchovajte ho mimo dosah detí.

Doba použiteľnosti hnojiva je 2 roky odo dňa jeho výroby pri dodržaní skladovacích podmienok

Tovar zaradený v kategóriách

       

 

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom, sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky či elektrokolobežky. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-11:20, 12-16:00hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk