slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-16:30hod
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 • Štítky blogu
 1. Úvod
 2. Tipy a rady do záhrady
 3. Úprava záhrady
 4. Výhody robotických kosačiek

Výhody robotických kosačiek

Prečo robotická kosačka?

V súčasnej dobe sa robotické kosačky stávajú čoraz bežnejšou voľbou majiteľov záhrad a parkov. Tí, ktorí hľadajú spôsob, ako ušetriť drahocenný čas a energiu pri kosení, sa čoraz častejšie rozhodujú pre autonómne kosačky. Okrem toho znižujú hluk a emisie.

Robotické kosačky pracujú každý deň a tým pádom trávu nie len kosia, ale aj mulčujú. Vďaka tomu odpadá starosť s likvidáciou zeleného odpadu a drobný mulč čiastočne nahradí hnojenie trávnika.

Na trhu sú traja silní výrobcovia robotických kosačiek: Taliansky výrobca Wiper a švédska Husqvarna, ktoré sú určené hlavne na kosenie záhrad a belgický Belrobotics na údržbu trávnikov v parkoch a priemyselných areáloch, na futbaloch, golfoch, či iných veľkých plochách.

Prečo Wiper pre záhrady a parky?

V segmente robotických kosačiek na plochy do 10 000m2 sú kosačky Wiper ideálnou voľbou,  čo Vám odprezentujeme porovnaním s kosačkami výrobcov prémiových kosačiek v EU:

 1. Veľkosť batérie. Aj najmenšia kosačka Wiper určená na plochy do 700m2 má batériu s kapacitou 5Ah (pri 25V, zatiaľ čo zvyšok trhu má do 18V) čo zaručuje výrazne dlhšie kosenie na jedno nabitie. Určité modely našich kosačiek s 5Ah batériou kosia na jedno nabitie až 4h, zatiaľ čo väčšina kosačiek konkurentov na trhu kosí len okolo 1h a veľa času stráca cestou do stanice a nabíjaním. Predimenzovanie batérie taktiež predlžuje životnosť samotnej batérie a zabezpečuje dostatočnú životnosť aj po dlhšom období prevádzky.
 2. Mäkké široké gumené kolesá sa nachádzajú na všetkých bežných modeloch Wiper. Tieto kolesá zabezpečujú výbornú trakciu vo svahoch alebo v mokrom počasí a zároveň nezanechávajú výrazné pásy a vydreté miesta. Jedná sa o unikát, ktorý nemá na trhu konkurenciu.
 3. V segmente profesionálnych kosačiek sa darí kosačkám Wiper udržiavať priaznivú cenu a tým sú dostupnejšie pre širšie spektrum zákazníkov a to najmä vďaka tomu, že manažment nemíňa obrovský rozpočet na marketing, ale radšej investuje do skvalitňovania produktov a ich materiálov. Príkladom posledných takýchto inovácií je, že niektoré naše kosačky Wiper nepotrebujú používať štandardný mechanický nárazník, ale používajú radarové senzory pre rozpoznanie prekážky alebo senzory, ktoré nahrádzajú obvodový kábel (Wiper I100R a I100SR).
 4. Wiper disponuje širokým portfóliom produktov s rôznym zameraním kosačiek. Aktuálne disponuje paletou 8 produktových radov obsahujúcich celkovo 21 produktov (kosačky do bežných záhrad, ale aj špeciálne modely do nerovných terénov, na svahovité plochy, na úzke plochy, bez obvodového kábla a podobne). V priebehu roka 2023 sa ponuka rozšíri až na 27 rôznych modelov.
 5. Väčšina kosačiek mápevný nôž, ktorý sa oproti čepieľkam neulamuje a nestráca v záhrade, navyše sa dá naostriť aj v domácich podmienkach a vydrží niekoľko sezón.
 6. Kosačky Wiper majú možnosť si nastaviť, na rozdiel od väčšiny konkurencie, 4-8 zón kosenia, čo je výborná pomôcka pri inštaláciách na členitých alebo komplikovaných záhradách (čiže priemerná slovenská záhrada). Viete si tiež ľubovoľne nastaviť rôzne časy kosenia na každý deň.
 7. Bezkonkurenčné robotické kosačky na menšie záhrady bez potreby obvodového kábla - I100R, resp. I100SR (až do 800m2 trávnika).
 8. Najširšie portfólio 4x4 kosačiek na svahy až do 75% stúpania - Q35SR, v roku 2023 pribudnú do tejto kategórie modely z rady “K”.

Kosenie futbalových ihrísk, golfov, parkov a priemyselných areálov - Belrobotics

Belrobotics sa ako jediná firma na trhu dlhodobo venuje koseniu veľkých plôch. História siaha až do roku 1992, kedy začal prvý vývoj týchto strojov pre profesionálov. Jedna jediná robotická kosačka od “Bela” dokáže pokosiť za jeden deň vďaka technológii GPS-RTK (real time kinematic) plochu až do 75 000m2. Dopočítavaním polohy v reálnom čase kosí tento robot s presnosťou až na 2 centimetre (pri šírke záberu až 103cm), kosí v pásoch so vzorom a nepotrebuje obvodový kábel (ak sú lokálne podmienky splnené).

Jedná sa o ideálne riešenie na kosenie vyťažených futbalových ihrísk, ktoré kosačka pokosí za pár hodín. Kapacita kosenia za jednu hodinu je až neuveriteľných 3 000m2.

Pre golfové kluby má Belrobotics v ponuke aj zberač golfových loptičiek, ktorý je určený na odpaliská / tréningové plochy a počas dňa zabezpečuje zber loptičiek a ich spätnú distribúciu do obehu, čím znižuje náklady na prevádzku ihriska. Ideálny tandem v tomto prípade je na danej ploche nechať pracovať aj kosačku aj zberač loptičiek pre dosiahnutie najvyššej kvality.

Pomocou Belrobotics GPS-RTK systému je možné realizovať hybridné inštalácie a totak, že v priestoroch kde nie je problém s GPS signálom (plocha je otvorená a vo výhľade na satelity necloní žiadna prekážka), kosačka nepotrebuje mať obvodový kábel a naopak na plochách, kde sú blízko trávnika vysoké budovy, stromy prípadne iné prekážky brániace voľnému výhľadu na satelity, je možné spraviť realizáciu pomocou ohraničujúceho kábla. Kosačka bude vedieť rozlíšiť systém práce na každú samostatnú plochu automaticky.

V prípade otázok, obhliadky alebo cenovej ponuky nás neváhajte kontaktovať.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

logo visalogo mastercardlogo platobná brána comgate

logo rainbird    logo wiper    logo hunterSphere

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom  sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky, fotovoltiku a iné. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-16:30hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk