slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8-11:20, 12-16:00hod
0 ks
za € 0,00
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Návrh závlahového systému

Návrh automatickej závlahy RainBird a HUNTER

V posledných rokoch sa planéta neustále otepluje a vody padá z oblohy čoraz menej. Aj preto v dnešnej dobe viac ľudí rieši závlažovanie svojich rolí, zeleninových hriadok, záhonov a trávnikov, ale iba málo kto vie ako závlahu spraviť dobre, aby priniesla očakávaný úžitok.

Preto Vám prinášame možnosť dať si u nás vypracovať projekt automatickej/manuálnej závlahy podľa vašich potrieb. S týmto návrhomsi vie aj bežne zručný domáci kutil svojpomocne a bez obáv zrealizovať svoj závlahový systém so správnou hydraulikou a vyváženým polievaním ako od skutočného profesionála. Už nikdy viac nedostatočný tlak na tryskách alebo dodatočné prerábanie: všetko spravíte na prvý raz a poriadne a môžte sa tešiť z dobre vykonanej práce, z ktorej bude mať Vaša záhrada dlhodobý úžtok.

Projekty vyhotovujeme v priebehu 3 až 5 pracovných dní, podľa toho ako máme aktuálne vyťažené kapacity návrhárov. (v top sezóne marec - máj sa môže čakať dlhšie, najviac 2 týždne)

 Pre vypracovanie projektu budeme potrebovať nasledovné:

  • okótovaný pôdorys plochy ktorá sa bude zavlažovať s vyznačením trávy, záhonov, zdroja vody a elektriky,
  • tlak vody v systéme (v prípade, že už máte čerpadlo, tak stačí názov modelu zo štítku),
  • rychlosť, akou sa naplní 10l vedro vodou (respektíve názov modelu čerpadla),
  • a ďalšie doplňujúce informácie, ktoré nájdete v:

    pdf prílohe k návrhu zavlažovacieho systému

Ak máte vážny záujem o realizáciu projektu zavlažovacieho systému, poprosíme Vás vytlačiť si PDF vyššie, vyplniť ho a pošlite nám ho odfotený späť na naše emailové adresy, ktoré nájdete v kontaktoch.

Pre vypracovanie návrhu je potrebné uviesť:

1.  Rozmery– čo najpresnejšie uviesť plochu trávnika, alebo plochy, ktoré budeme zavlažovať. Ideálne by bolo v pdf alebo dwg súbore, ale môže to byť aj na papieri nakreslené a odfotené. Nemusí to byť ani v mierke, ak tam budú všetky kóty vyznačené s reálnymi rozmermi. Čím viac rozmerov tam dáte, tým lepšie. Ak budú nejaké záhony na pozemku, poprosím vyznačiť aj tieto. Čím presnejšie to pomeriate, tým lepší bude návrh, rozdiel nejakých 5-10 cm nič nerieši (toto si vieme upraviť na tryske postrekovača), ale rozdiel 1-2 metre už vie urobiť problém (nedostrekovanie jednotlivých postrekovačov). Pre lepšiu predstavu môžete kľudne poslať aj fotky pozemku.
2.  Zdroj vody – uviesť, či sa bude závlaha realizovať na vodu zo studne alebo z vodovodu. Ak z vodovodu, bolo by dobré určiť tlak a prietok v mieste pripojenia  na závlahu. 
3.  Čerpadlo – ak bude závlaha napájaná zo studne, je potrebné uviesť parametre studne (hĺbka studne, vodný stĺpec prípadne výdatnosť studne). Ak už tam máte čerpadlo, potrebujeme vedieť jeho výkon, to znamená, že by bolo dobré odfotiť štítok čerpadla a na internete si už nájdeme potrebné informácie. Ovládanie čerpadla (tlakovým alebo prietokovým spínačom). Ak čerpadlo nemáte, navrhneme Vám vhodné čerpadlo podľa požiadaviek závlahy.
4.  Filtrácia – či je už nainštalovaná alebo nie. Je potrebná, aby sa trysky na postrekovačoch nezanášali.
5.  Prevýšenie – ak je prevýšenie na pozemku, treba naznačiť kde a v akom rozsahu. 
6.  Rýchlospojné ventily – ak máte záujem o vodné zásuvky, v projekte vyznačiť umiestnenie šachtičky na manuálny odber vody, ktoré sú pod stálym tlakom (používajú sa na ručné dopolievanie záhradnou hadicou, umytie auta)
7.  Kvapková závlaha –  využíva sa na zavlažovanie záhonov, vyvýšených záhonov. Ak ju navrhujeme, treba označiť výsadbu/ miesta, kde majú byť vývody na kvapkovú závlahu.
8.  Ovládacia jednotka – v projekte zaznačiť, kde bude umiestnená ovládacia jednotka (zvyčajne záhradné domčeky, garáže,...), na výber sú 230V aj batériové ovládacie jednotky. Tiež určiť, či bude interiérová alebo exteriérová.

V prípade ak máte podorys vašej záhrady v DWG formáte, poprosíme zaslať aj ten, urýchli to proces návrhu.

Cena projektovej dokumentácie závlahy k rodinnému domu je 80eur s DPH ktorá zahŕňa:

  • položkovitý rozpis potrebného materiálu,
  • podrobný rozpis odporúčaných cien prác súvisiacich s realizáciou závlahy, v prípade, že by ste chceli závlahu nechať zrealizovať profesionálom. V prípade záujmu o realizáciu vieme sprostredkovať overených závlahárov.

Projekt sa začne pracovávať po prijatí platby za projektovú dokumentáciu.

V prípade väčších projektov - zavlažovaných plôch nad 1000m2 sa cena vyrátava individuálne a je dohodnutá vopred. Táto služba je dostupná aj pre záhradných a závlahových realizátorov.

Cena za projekt sa Vám po odobratí závlahového materiálu z návrhu nad 600 € s DPH vráti.

 

Vzorový návrh závlahy:Vzorový návrh zálahy

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom, sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8-11:20, 12-16:00hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.