slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-11:20, 12-16:30hod
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Štítky blogu

Ako sa brániť pred diviakmi?

Rozrývajú Vám divé zveri pôdu a kradnú dopestovanú úrodu? Neviete si dať rady ako odplašiť diviaky? Určite oceníte pachové odpudzovače, ktoré sú oproti iným metódam menej prácne. V princípe postačuje aplikovať či umiestniť odpudzovač diviakov priamo na miesta ich výskytu.

Ak vlastníte záhradu, pozemok či chatu v blízkosti lesa tak určite veľmi dobre poznáte akú škodu dokáže divá zver napáchať. Nenechajte si nivočiť porasty, jesť úrodu zemiakov, rozryť trávnik, poobhrýzať stromy či poškodiť oplotenie od diviačej zveri. 

V súčasnosti existuje viacero metód ako zabrániť divej zveri narobiť Vám škody. Odplašiť zver je možné rôznymi akustickými, chemickými, vizuálnymi či elektrickými odpudzovačmi. Samotná mechanická zábrana ako sú klasické drevené a kovové oplotenia pre zver nemusia predstavovať žiadnu prekážku a tak či tak ich časom prekonajú.

Pokiaľ uvažujete nad jednoduchým, rýchlym a menej pracným riešením potom oceníte pachové odpudzovače diviakov z našej ponuky. Kunagone odpudzovače divej zveri sú zložené zo zmesi starostlivo vyberaných chlpov zo psích kaderníctiev viacerých plemien psov, ktoré sú následne tepelne ošetrené a obohatené o odpudivé pachy odstrašujúce divé zvieratá a rastlinný vosk pre zabezpečenie dlhšieho odpudzovania.

Jedná sa o prípravok na prírodnej báze, ktorý nedovolí divej zveri zdržiavať sa v okolí umiestnenia pachového odpudzovača. Odpudzovač funguje na princípe odpudzovania pachom z iných zvierat, ktorých sa diviak bojí.

Jedno vrecúško Kunagonu zabezpečí ochranu na obdobie približne 3 mesiacov v závislosti od plochy a poveternostných podmienok. Umiestňuje sa do exteriéru na oplotenie, stromy, do záhrady, sadu a pod.

Príklady umiestnenia pachového odpudzovača diviakov

odpudzovač diviakov kunagone drevený plot  odpudzovač diviakov kunagone kovový plotodpudzovač diviakov kunagone úroda

 

Odpudzovače zvierat Kunagone sú účinné nielen na odplašenie diviakov ale aj inej zveri ako sú kuny, veveričky, líšky, mačky, krtkovia, potkany a pod. 

TU nájdete kompletnú ponuku odpudzovačov proti zveri.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

logo visalogo mastercardlogo platobná brána comgate

logo rainbird    logo wiper    logo hunterSphere

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom  sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky, fotovoltiku a iné. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-11:20, 12-16:30hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk