slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-11:20, 12-16:30hod
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 • Štítky blogu
 1. Úvod
 2. Tipy a rady do záhrady
 3. Vianoce
 4. Výber živého vianočného stromčeka

Výber živého vianočného stromčeka

Blížia sa vianočné sviatky a Vy uvažujete nad kúpou živého vianočného stromčeka ale nie ste si istý ako si vybrať ten ideálny stromček, aby Vám vydržal čo najdlhšie? V článku nájdete niekoľko jednoduchých tipov, ktoré Vám pomôžu s Vaším rozhodovaním sa o výbere živého stromčeka.

Aké by to boli Vianoce bez krásne ozdobeného a voňavého vianočného stromčeka?  Výber stromčeka a jeho zdobenie je tradíciou, na ktorú sa každý rok teší celá rodina, a preto si treba dať záležať na výbere. Dobre zvoleným stromčekom navodíte tu správnu vianočnú atmosféru. 

Užitočné rady pri výbere ideálneho vianočného stromčeka:

 • Pred kúpou si premyslite kde v miestnosti chcete vianočný stromček umiesniť. Podľa toho budete vedieť predajcovi priblížiť aký široký, vysoký a súmerný by Váš stromček mal byť;
 • Stromček by mal byť čerstvý. Stav stromčeka preveríte jednoduchým testom. Uchopte ihličie medzi prsty asi 15-20cm od špičky konáru a pritiahnite rukou k sebe. Ihličie by malo byť dostatočne pevné, nemalo by Vám ostať medzi prstami. V prípade nadmerného opadávania stromček už vysychá;
 • Skontrolujte či sa ihličie neláme alebo sa neohýba do tvaru "U". Ak sa ihličie na stromčeku zlomí je to náznak toho, že stromček prevdepodobne premrzol;
 • Otestujte opadávanie ihličia. Stromček pevne uchopte, zdvihnite ho nad zem cca 5cm a pustite ho. Samozrejme nejaké ihličie opadne, avšak nemalo by opadávať vo veľkých množstvách, Pravdepodobnejšie bude skôr odpadávať vnútorné ihličie, nakoľko je "nastaršie";
 • Vianočný stromček by mal voňať a mal by mať krásnu zelenú farbu;
 • Ak je stromček pravidelne zavlažovaný (stojanom s vodou) udrží svoju farbu a vôňu.

Naša ponuka živých vianočných stromčekov

Na trhu je viacero typov rezaných vianočných stromčekov s rôznymi vlastnosťami. V článku uvádzame overené vianočné stromčeky z našej ponuky:

Normandská jedľa - predaj živých vianočných stromčekov (Abies nordmanniana) patrí medzi najbežnejšie dostupné vianočné stromčeky na Slovensku. Nazýva sa aj Kaukazská alebo Dánska jedlička.

Jedná sa o stromček s tmavo-zelenou farbou ihličia, voňavou čečinou počas celých vianoc a s výbornou schopnosťou vydržať krásny počas dlhého obdobia (v závislosti na starostlivosti). Ihličie drží na konároch jedličky dlhú dobu aj po jej vyschnutí. 

Hlavnými prednosťami jedličky sú symetrický, kuželový tvar, hustá čečina a nepichľavé ihličie s nízkou opadavosťou. 

Plantáž normandských jedlí

Borovica čierna (Pinus nigra) je taktiež veľmi obľubeným vianočným stromčekom, najmä vďaka jej výraznej vôňi, ktorou prevonia celú domácnosť. Stromček má krásne tmavo-zelené a lesklé ihličie, ktoré neopadáva ani po jeho vyschnutí. 

Borovice sú vhodné do väčšieho voľnejšieho priestoru, pretože ich typickým znakom je široká a redšiakoruna s dlhým ihličím. Tento druh nie je tak súmerný ako jedlička. Je ideálny pre tých, ktorý si nepotrpia až tak na súmernosti a hustosti, ale preferujú nezameniteľnú vôňu borovice. Pri výbere tohto stromčeka netreba zabúdať ani na veľké ozdoby, aby na stromčeku vynikli.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

logo visalogo mastercardlogo platobná brána comgate

logo rainbird    logo wiper    logo hunterSphere

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom  sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky, fotovoltiku a iné. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-11:20, 12-16:30hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk