slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 7:30-11:20, 12-16:00hod
0 ks
za € 0,00
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Výhodný balík - Trávna zmes ŠPORT | 2kg + štartovacie hnojivo

Výhodný balík - Trávna zmes ŠPORT | 2kg + štartovacie hnojivo

  Výhodný balík - Trávna zmes ŠPORT | 2kg + štartovacie hnojivo
  € 25,77
  - 10 %
  Výhodný balík - Trávna zmes ŠPORT | 2kg + štartovacie hnojivo
  Výhodný balík - Trávna zmes ŠPORT | 2kg + štartovacie hnojivo
  Výhodný balík - Trávna zmes ŠPORT | 2kg + štartovacie hnojivo
  Výhodný balík - Trávna zmes ŠPORT | 2kg + štartovacie hnojivo

  Štartovací balík na zaťažované plochy so zľavou 10%

  Trávna zmes KRIKETS® Šport pre založenie nového trávnika. Športovú zmes si vyberte, ak plánujete mať funkčný trávnik, ktorý potrebuje vydržať aj miern... celý popis
  Dostupnosť
  Momentálne nedostupné
  € 23,19
  € 19,33
  bez DPH
  Momentálne nie je k dispozícii
  Číslo produktu:DELETE
  Výrobca:ICL / Everris
  Hmotnosť:2+2kg
  Balenie:Papierová taška + krabica
  Kompletné špecifikácie

  Trávna zmes KRIKETS® Šport pre založenie nového trávnika. Športovú zmes si vyberte, ak plánujete mať funkčný trávnik, ktorý potrebuje vydržať aj miernu mechanickú záťaž - behanie detí, domácich miláčikov. Športová zmes si vyžaduje viac slnka a vody ako iné zmesy.


  Zloženie trávnej zmesi:

  Mätonoh trváci EsquireLolium perenne Esquire20 %
  Mätonoh trváci HandicapLolium perenne Handicap20 %
  Mätonoh trváci DoubleLolium perenne Double20 %
  Kostrava červenáFestuca rubra Maxima25 %
  Lipnica lúčnaPoa pratensis15%

  Príprava:

  Najskôr je vhodné odstrániť starý porast, hrudy, burinu a kamene. Vrchnú vrstvu je potrebné prekypriť, dôkladne zaliať, použiť 2cm trávnikového substrátu a nechať cca týždeň odležať. Následne ju treba prevalcovať. Na záver je dobré pôdu vyrovnať hrablami, aby sa prekyprila vrchná vrstva pôdy.

  Ideálny termín na výsadbu nového trávnika je (v priemernom roku) prelom mesiacov apríl/máj, respektíve na jeseň v septembri/októbri.

  Pri výsadbe trávnika môžete pre rovnomerný výsev trávového osiva použiť v prípade menšej plochy ručnú sejačku alebo pri väčších plochách sejací vozík.

  Ako ručná sejačka tak aj vozík sú oba určené nielen pre výsev osiva ale aj pre aplikáciu trávnikového hnojiva.


  Zavlažovanie
  :

  Počas vzchádzania trávneho osiva (prvých 14-28 dní) je potrebné plochu pravidelne a výdatne zalievať tak, aby zatrávňovaná plocha ani na krátky čas úplne nepreschla, ideálne ráno a večer. Voda nesmie na ploche stáť. Najlepšie výsledky dosiahneme použitím automatickej závlahy nastavením na kratšie intervaly polievania denne. V prípade dlhšieho suchého obdobia je potrebné zintenzívniť zavlažovanie.


  Údržba
  :

  Kosenie:

  Trávnik kosíme prvýkrát, keď je výška trávy cca 8-10 cm. Čerstvé výhonky trávy skrátime na cca 5-6 cm, ideálne za použitia vretenovej kosačky. Neskôr je možné trávu kosiť na výšku v závislosti od typu použitého osiva. (Park - 2,5cm, Šport - 3cm, Tieň - 5cm)

  Starostlivosť: 

  Trávnik, ktorý má byť okrasou záhrady vyžaduje pravidelné kosenie (ideálne za pomoci robotickej kosačky Wiper), dodávanie potrebných živín 3x do roka, (jarné/prechodné/jesenné hnojenie), chemické ošetrovanie proti chorobám a škodcom podľa potreby. 

  UPOZORNENIE: pred výsadbou trávnika zvážte aj položenie siete proti krtkovi, (cca 3-4cm pod povrch, teda ideálne pod susbtrát), aby ste sa poistili, že celá Vaša práca nevyjde nakoniec kvôli tomuto neželanému hosťovi na zmar.

  Krikets je rad hnojív vysokej kvality, ktoré kontrolovane uvoľňujú živiny do pôdy. Uvoľnovanie je závislé od fyzikálnych vlastností pôdy.

  KOMPLETNÁ ŠPECIFIKÁCIA ŠTARTOVACIEHO HNOJIVA

  Pri zakladaní nového trávnika je dôležitý okrem vhodného osiva, resp. trávneho koberca aj výber správneho hnojiva. KRIKETS štartovacie hnojivo dodáva trávniku zvýšený obsah fosforu (P). Ten podporuje tvorbu a rozvoj koreňov, čím dosiahete v krátkom čase ucelený trávnik. Keď bude mať osivo okamžite k dispozícii dostatok fosforu, bude mať vysokú šancu dobre sa zakoreniť. Na druhej strane pomerne vysoký obsah dusíka (N) podporuje rýchly rast trávnika.

  Pre ideálny výsledok by sa malo hnojivo s fosforom zapracovať nižšie ako osivo, preto je vhodné ho zapracovať ešte pred výsevom, respektíve aplikovať pod trávnikový koberec. Avšak možno ho aplikovať ako podporu nového osiva aj po každom výseve či doseve. Po sejbe odporúčame valcovanie plochy a zálievku v množstve 10mm na usadenie semien a granúl hnojiva.

  Po aplikácii hnojiva je potrebné výdatne plochu zavlažiť.

  ZLOŽENIE:

  Dusík (N)23 %z toho:amoniakálny N6,2 %
     močovinový N16,2 %
  oxid fosforečný (P2O5)23 %z toho:P2O5 rozpustný vo vode17,2 %
  oxid draselný (K2O)5 %   

  Hnojivo má nízky obsah chloridov.

         

   

  Náš príbeh

  OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom, sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

  Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky či elektrokolobežky. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

  Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

  Tešíme sa na vás!

  Váš OZY team.

  Kde nás nájdete

  OZY s.r.o.
  Pavla Mudroňa 5
  010 01 Žilina

  Nájdete nás aj na MALL.SK

  Kontakty
  Logo
  OZY pre domy a záhrady
  Po-Pia 7:30-11:20, 12-16:00hod
  Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk