slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 7:30-11:20, 12-16:00hod
0 ks
za € 0,00
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Trávna zmes KRIKETS® | DOSEV - REVITAL | 25m2 | 0,5kg

Trávna zmes KRIKETS® | DOSEV - REVITAL | 25m2 | 0,5kg

Trávna zmes na prehustenie trávnika

Trávna zmes KRIKETS® REVITAL pre rýchly dosev poškodených častí trávnika. Semeno je vhodné ak pri zakoreňovaní nového trávnika došlo k poškodeniu pôvo... celý popis
Dostupnosť
Momentálne nedostupné
€ 4,09
€ 3,41
bez DPH
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:DELETE
Výrobca:DLF Trifolium, ČR
Rozmery:220x160x60mm
Hmotnosť:0,5kg
Balenie:Krabica
Dávkovanie:20g/m²
Výdatnosť balenia:25m²
Výsevok:2kg/100m²
Hmotnosť brutto:0,6kg
Kompletné špecifikácie

Trávna zmes KRIKETS® REVITAL pre rýchly dosev poškodených častí trávnika. Semeno je vhodné ak pri zakoreňovaní nového trávnika došlo k poškodeniu pôvodného osiva, respektíve pri ošetrení mechanicky poškodených miest, vypálených kusov trávnika od slnka/prehnojenia/nedostačujúcej závlahy, či od domáceho maznáčika.

Na objednávku možno dodať aj v ekonomickom balení 2kg, respektíve 10kg.


Zloženie:

Lipnica lúčnaPoa pratensis10 %
Kostrava ovčiaFestuca ovina Ridu20 %
Mätonoh trváci Handicap  Lolium perenne Handicap  30 %
Mätonoh trváci DoubleLolium perenne Double20 %
Mätonoh trváci EsquireLolium perenne Esquire20 %


Príprava:

Najskôr je vhodné odstrániť starý porast, hrudy, burinu a kamene. Vrchnú vrstvu je potrebné prekypriť, dôkladne zaliať, použiť 2cm trávnikového substrátu a nechať cca týždeň odležať. Následne ju treba prevalcovať. Na záver je dobré pôdu vyrovnať hrablami, aby sa prekyprila vrchná vrstva pôdy.

Ideálny termín na výsadbu nového trávnika je (v priemernom roku) prelom mesiacov apríl/máj, respektíve na jeseň v septembri/októbri.

Pri výsadbe trávnika môžete pre rovnomerný výsev trávového osiva použiť v prípade menšej plochy ručnú sejačku alebo pri väčších plochách sejací vozík.


Zavlažovanie
:

Počas vzchádzania trávneho osiva (prvých 14-28 dní) je potrebné plochu pravidelne a výdatne zalievať tak, aby zatrávňovaná plocha ani na krátky čas úplne nepreschla, ideálne ráno a večer. Voda nesmie na ploche stáť. Najlepšie výsledky dosiahneme použitím automatickej závlahy nastavením na kratšie intervaly polievania denne. V prípade dlhšieho suchého obdobia je potrebné zintenzívniť zavlažovanie.


Údržba
:

Kosenie:

Trávnik kosíme prvýkrát, keď je výška trávy cca 8-10 cm. Čerstvé výhonky trávy skrátime na cca 5-6 cm, ideálne za použitia vretenovej kosačky. Neskôr je možné trávu kosiť na výšku v závislosti od typu použitého osiva. (Park - 2,5cm, Šport - 3cm, Tieň - 5cm)

Starostlivosť: 

Trávnik, ktorý má byť okrasou záhrady vyžaduje pravidelné kosenie (ideálne za pomoci robotickej kosačky Wiper), dodávanie potrebných živín 3x do roka, (jarné/prechodné/jesenné hnojenie), chemické ošetrovanie proti chorobám a škodcom podľa potreby. 

UPOZORNENIE: pred výsadbou trávnika zvážte aj položenie siete proti krtkovi, (cca 3-4cm pod povrch, teda ideálne pod susbtrát), aby ste sa poistili, že celá Vaša práca nevyjde nakoniec kvôli tomuto neželanému hosťovi na zmar.

       

 

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom, sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky či elektrokolobežky. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 7:30-11:20, 12-16:00hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk