Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení s cieľom uľahčiť Vám používanie naších stránok. Nastavenia cookies môžete kedykoľvek zmeniť v nastavení vášho prehliadača.
OK

Úvod » Trávna zmes PRIMA FLORA | PARK | 100m² | 2kg


        

Trávna zmes PRIMA FLORA | PARK | 100m² | 2kg

Trávna zmes na bežné okrasné plochy

dočasne vypredané

 

Dostupnosť: Vyradené z ponuky
Číslo produktu: DELETE
Výrobca: AGRO CS, Česká republika
Rozmery: 190x140x80mm
Hmotnosť: 2kg
Balenie: Sáčok
Dávkovanie: 20g/m²
Výdatnosť balenia: 100m²
Výsevok: 2kg/100m²
Nemožno uplatniť zľavový kupón
Bežná cena € 14,22
Vaša cena bez DPH: € 8,77
Vaša cena s DPH (20 %):
€ 10,52

Kompletná špecifikácia

Predaj UKONČENÝ, možnosť zakúpenia alternatívneho produktu:  Trávna zmes KRIKETS® | PARK | 80m² | 2kg

Trávna zmes PRIMA FLORA Park pre založenie nového trávnika. Parkovú zmes si vyberte, ak plánujete mať okrasný parkový trávnik, nie píliš náročný na vlahu. Je určená predovšetkým na zakladanie trávnych plôch so strednou záťažou, v okrasných záhradách, v okolí rodinných domov a parkoch. 


Zloženie:

Mätonoh trváci Lolium perenne 10 %
Mätonoh hybridný Lolium hybridum Solid 60 %
Kostrava červená Festuca rubra Maxima 30 %


Príprava:

Najskôr je vhodné odstrániť starý porast, rudy, burinu a kamene. Vrchnú vrstvu je potrebné prekypriť, dôkladne zaliať, použiť 2cm trávnikového substrátu a nechať cca týždeň odležať. Následne ju treba prevalcovať. Na záver je dobré pôdu vyrovnať hrablami, aby sa prekyprila vrchná vrstva pôdy.

Ideálny termín na výsadbu nového trávnika je (v priemernom roku) v priebehu mesiacov apríl/máj, respektíve na jeseň v septembri/októbri.


Zavlažovanie
:

Počas vzchádzania trávneho osiva (prvých 14-28 dní) je potrebné plochu pravidelne a výdatne zalievať tak, aby zatrávňovaná plocha ani na krátky čas úplne nepreschla, ideálne ráno a večer. Voda nesmie na ploche stáť. Najlepšie výsledky dosiahneme použitím automatickej závlahy nastavením na kratšie intervaly polievania denne. V prípade dlhšieho suchého obdobia je potrebné zintenzívniť zavlažovanie.


Údržba
:

Kosenie:

Trávnik kosíme prvýkrát, keď je výška trávy cca 8-10 cm. Čerstvé výhonky trávy skrátime na cca 5-6 cm, ideálne za použitia vretenovej kosačky. Neskôr je možné trávu kosiť na výšku v závislosti od typu použitého osiva. (Park - 2,5cm, Šport - 3cm, Tieň - 5cm)

Starostlivosť: 

Trávnik, ktorý má byť okrasou záhrady vyžaduje pravidelné kosenie (ideálne za pomoci robotickej kosačky Wiper), dodávanie potrebných živín 3x do roka, (jarné/prechodné/jesenné hnojenie), chemické ošetrovanie proti chorobám a škodcom podľa potreby. 

UPOZORNENIE: pred výsadbou trávnika zvážte aj položenie siete proti krtkovi, (cca 3-4cm pod povrch, teda ideálne pod susbtrát), aby ste sa poistili, že celá Vaša práca nevyjde nakoniec kvôli tomuto neželanému hosťovi na zmar.

Vaše otázky a pripomienky

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.