slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-16:30hod
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Tienenie na terasu

Slnečné plachty na mieru pre tienenie zimných záhrad a pergol

Plánujete realizovať tienenie Vášho oddychového priestoru, v ktorom trávite svoj voľný čas, stretávate sa s rodinou či priateľmi? Potom ste na správnom mieste.

Ide o jedinečný patent slnečnej ochrany, ktorý je výbornou alternatívou k problematickým slnečníkom, či predraženým štandardným markízam s ťažkou plachtou, ktorá zatieňuje aj to čo nie je potreba.

Praktické tienenie s každodenným využitím na štýl DIY (Do It Yourself). Napínacia konštrukcia Vás nadchne svojou jednoduchosťou, univerzálnosťou, cenovou dostupnosťou a inými nižšie spomenutými výhodami.

tienenie pergoly

Tieniaci systém Peddy-Shield je ideálnym riešením ochrany pred slnkom v zimnej záhrade, pergole, na záhrade, balkóne alebo na terase. V porovnaní s vonkajšími markízami, ktoré sú predražené a príliš tmavé prináša tento systém tienenia mnoho výhod ako:

 • plachta zo 100% polyesterovej tkaniny s plošnou hmotnosťou 140g/m2,
 • UV stabilita s výbornou priepustnosťou svetla,
 • až 95% zatienenie,
 • prateľnosť na 40° C,
 • pri zvesovaní plachty nie je potreba uvoľňovať celú napínaciu techniku, ako pri väčšine iných systémov,
 • posúvne bežce sú na plachte napevno a perú sa spolu s plachtou,
 • slnečná plachta je vodeodpudivá, čím sa zamedzuje vzniku plesňových škvŕn na nej,
 • rýchle usušenie plachty,
 • slnečná plachta s dlhou životnosťou,
 • jednoduchá a rýchla manipulácia,
 • prispôsobiteľnosť miery zatienenia priestoru,
 • variabilnosť osadenia - individuálne spracovanie tienenia na mieru podľa priestoru, ktorý chcete zatieniť.

Ponúkame Vám cenovo dostupnú ochranu nielen pred slnečným žiarením ale aj pred vetrom, zvedavými pohľadmi susedov a proti dažďu (pri osadení došikma v uhle 10 - 15° na zabezpečenie odtekania vody) pomocou tieniacich plachiet na mieru do zimných záhrad, pergol, na terasy, balkóny a mnoho iných konštrukcií.

V ponuke 3 farebné varianty slnečných plachiet:  biela, svetlo šedá a svetlá slonovinová

Tieniaca plachta bielaTieniaca plachta farba svetlo šedáTieniaca plachta farba slonovinová kosť

Vďaka svetlým farbám slnečných plachiet zaistíte optimálne zatienenie a zároveň nezatemníte priestor.

Tieniace plachty Vám ušijeme priamo na mieru a dodáme spolu so systémom vodiacich lán a návodom na zrealizovanie tieniaceho systému. Montáž nezabezpečujeme, avšak bližšie detaily montáže nájdete TU.

Tieniace plachty sa dajú použiť na tienenie rôznych priestorov ako sú:


Pre vypracovanie cenovej ponuky budeme potrebovať:

 • fotografie pergoly, terasy - tak, aby bolo vidieť konštrukciu, priestor medzi krokvami, podašie, či iné detaily, ktoré môžu ovplyvniť osadenie mechanizmu tienenia a posúvanie plachiet.
 • rozmery konštrukcie:

  • počet polí medzi krokvami v cm (X)
  • svetlú dĺžku poľa v cm medzi nosníkmi (A)
  • svetlú šírku (vnútorný rozmer) medzi krokvami v cm (B)
   • max. 140cm pri prestrešenej konštrukcií
   • max. 114cm pri otvorenej konštrukcií
   • V prípade, že polia majú rôzne rozmery, tak uveďte rozmery pre každé jednotlivé pole.
 • pri otvorenej pergole aj výšku krokiev v cm (C)
  • výška určuje sklon medzi krokvami v stupňoch (Z), optimálne by mal sklon medzi krokvami byť aspoň 15°, aby dobre odtekala voda.Čím je sklon väčší tým je plachta odolnejšia voči dažďu.

 

Slnečná plachta sa vyrába v šírke 146cm, od tejto šírky sa odčítava prešitie cca 6cm, preto musí byť svetlá šírka medzi trámami krytej pergoly max. 140cm. V prípade väčšej šírky by už bolo rolovanie slnečnej plachty sťažené.

V prípade otvorenej pergoly, kvôli osádzaniu plachty do sklonu platí pravidlo, že svetlá šírka medzi jednotlivými trámami musí byť max. 114cm.

Ak ste namerali svetlú šírku väčšiu ako je vyššie uvedených 140cm, prípadne 114cm, tak sa pokúsime spoločne nájsť iný spôsob uchytenia tieniaceho mechanizmu na Vašu konštrukciu, ktorú plánujete zatieniť slnečnými plachtami.

Ak požadujete, aby sa plachta po vysunutí jemne vlnila, tak je potrebné nám to uviesť, pretože k svetlej dĺžke podľa sa pripočítava 10% z rozmeru plachty.

Nakoľko sa tieniaci systém vyrába na mieru spolu so šitím slnečných plachiet podľa Vami uvedených rozmerov tak je kľúčové, aby ste čo najpresnejšie zamerali nami požadované rozmery. Čím presnejšie zameriate priestor, ktorý chcete zatieniť, tým lepšie bude tieniaci systém pasovať.

Cenovú ponuku Vám vypracujeme podľa Vami zadaných parametrov a požiadaviek. Doba vyhotovenia cenovej ponuky je v priebehu 3 až 7 pracovných dní (v závislosti od zložitosti pergoly, miesta umiestnenia tienenia a prvotných údajov z Vašej strany). V prípade neuvedenia všetkých potrebných informácií alebo pri potrebe prejednania dodatočných detailov Vás budeme následne po obdržaní dopytu kontaktovať.

tienenie zimnej záhrady

Jednotlivé komponenty tieniaceho mechanizmu na pergoly, ktorý sa skladá z tieniacej plachty, oceľového lana, napínačov, bežcov resp. hákov, brzdičov a tyčky sú popísané TU. Pričom je tam uvedený aj spôsob spôsob osádzania tieniacej plachty na pergolu.

Ak máte ohľadom tienenia na mieru nejasnosti, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám poradíme s tým ako správne zamerať Váš priestor a kde umiestniť tieniace plachty, tak aby to bolo pre Váš prínosné a finančné efektívne.

Tipy a rady do záhrady

Výhody robotických kosačiek
Výhody robotických kosačiek
V súčasnej dobe sa robotické kosačky stávajú čoraz bežnejšou voľbou majiteľov záhrad a parkov. Tí, ktorí hľadajú spôsob, ako ušetriť drahocenný čas a ... čítať celé
Uvedenie robotickej kosačky po zime do prevádzky
Uvedenie robotickej kosačky po zime do prevádzky
Jar je už tu! To prináša starostlivosť o trávnik. Ak vlastníte robotickú kosačku a chcete ju spustiť po zime tak Vám prinášame tipy ako uviesť kosačku... čítať celé
Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Ako postupovať s údržbou trávnika na jeseň? Dokedy kosiť trávnik? Leto už končí a kladiete si otázku či ešte kosiť? Ak prestanete kosiť v správny čas,... čítať celé
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Prírodné hnojivo Humac Agro ponúka nový pohľad na pôdu a pestovanie rastlín. Hnojivo prispieva k efektívnejšiemu pestovaniu a má pozitívny vplyv na ži... čítať celé

logo visalogo mastercardlogo platobná brána comgate

logo rainbird    logo wiper    logo hunterSphere

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom  sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky, fotovoltiku a iné. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-16:30hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk