slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-16:30hod
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Tienenie na terasu
 3. Tienenie otvorenej pergoly

Tieniace plachty na pergolu bez zastrešenia vyrábané na mieru

Pokiaľ máte pergolu drevenej či inej konštrukcie s otvorenou strechou potom Vám ponúkame posuvné tienenie na mieru, presne podľa rozmerov Vašej otvorenej pergoly.

Celý tieniaci systém Vám individuálne na základe konzultácie a podľa zadaných rozmerov pripravíme tak, aby ste tieniace plachty aj s posuvným mechanizmom už len jednoducho svojpomocne namontovali na Vašu pergolu.

tienenie otvorenej terasy

Slnečné plachty sú vhodným riešením na zaistenie ochrany pred slnkom, avšak nie sú určené na ochranu pred dažďom. Plachty sú z tkanej polyesterovej tkaniny s plošnou hustotou 140g/m2. Majú UV stabilizáciu a poskytujú vynikajúcu priepustnosť svetla s vysokou úrovňou tienenia až 95%. Plachty odpudzujú vodu, nenasakujú a rýchlo schnú, avšak nezabezpečujú 100% ochranu voči dažďu, sú určené primárne na tienenie proti slnečnému žiareniu. Poskytujú dlhú životnosť a umožňujú pratie na 40° C, aby boli vždy dokonalo čisté.

Tienenie otvorenej pergoly je jedinečným, cenovo prijateľným a praktickým slnečným tienením so systémom napínacích lán. 

Montáž slnečných plachiet na otvorenú konštrukciu je o niečo zložitejší oproti presklenej pergole kvôli potrebe upevnenia plachty do určitého uhla. Pre zaistenie optimálneho odtekania vody z tieniacej plachty je potrebné ju inštalovať v sklone aspoň 15°. Čo docielite tým, že na jednej strane sa oceľové lano uchytí v krokve vyššie ako na druhej. Najoptimálnejšie je osadiť napínak na jednom tráme zvrchu na okraji tak aby pretŕčal 2mm a na druhom zo spodu zarovno trámu. Tak ako je to uvedené na tomto obrázku.

Pri osádzaní tieniacej plachty do sklonu platí taktiež pravidlo, že maximálna svetlá šírka medzi jednotlivými krokvami musí byť 114cm.

Pokiaľ by sa tieniaca plachta upevnila medzi krokvy bez sklonu, dážď by zapričinil tvorbu vodných vakov v plachte, čo by ju zaťažilo, začala by cez ňu pretekať voda, poprípade by sa mohla vzhľadom k tiahe aj roztrhnúť. Preto sa takéto upevnenie vodiaceho mechanizmu na otvorenú terasu neodporúča. Vodorovné upevnenie bez zaistenia potrebného sklonu je vhodné k tieneniu prestrešenej pergoly.

V prípade ďaždivého alebo veterného počasia sa systém posuvných plachiet veľmi ľahko zroluje, vďaka technológií napínacich lán, čím sa zabezpečí ich ochrana voči poškodeniu pri nepriaznivých podmienkach. Za pomoci posuvného mechanizmu na oceľových lanách si môžete prispôsobiť aj mieru resp. plochu zatienenia presne podľa potreby.

tienenie pergoly bez prestrešenia

Súčasťou systému tienenia sú:

 • tieniaca plachta (140g/m2) v troch farebných variantoch
  • biela, svetlo-šedá, svetlo-slonovinová
 • oceľové lano
  • dodávané v sete s dĺžkou 14m spolu so 4 kusmi napínačov lana.
 • napínače oceľového lana
  • ich počet závisí od množstvá polí medzi krokvami,
  • na 1 pole sa montujú 4ks napínakov.
 • bežce
  • zabezpečujú pohyb - vysúvanie, zasúvanie tieniacej plachty medzi krokvami,
  • uchytávajú sa do tieniacej plachty každých 20cm.
 • brzdiče resp. zarážky
  • umiestňujú sa na oceľové lanko a zabráňujú nežiadanému posúvaniu slnečnej plachty,
  • brzdiče je možné podľa potreby posúvať viacdielnou resp. teleskopickou tyčkoučím si jednoducho nastavíte mieru tienenia pergoly.

Tieto jednotlivé komponenty tienenia sú bližšie rozoberané TU

Montáž tieniaceho systému je vcelku jednoduchá. To ako sa dodávané príslušenstvo uchytáva si môžete na príklade drevenej konštrukcie pozrieť TU.

Pri záujme o cenovú ponuku tienenia na mieru vyplňte vyššie uvedený objednávkový formulár. Pre urýchlenie vypracovania ponuky nám zároveň uveďte informácie o konštrukcií s otvorenou strechou, ktoré sú potrebné k spracovaniu Vášho dopytu.

Tipy a rady do záhrady

Výhody robotických kosačiek
Výhody robotických kosačiek
V súčasnej dobe sa robotické kosačky stávajú čoraz bežnejšou voľbou majiteľov záhrad a parkov. Tí, ktorí hľadajú spôsob, ako ušetriť drahocenný čas a ... čítať celé
Uvedenie robotickej kosačky po zime do prevádzky
Uvedenie robotickej kosačky po zime do prevádzky
Jar je už tu! To prináša starostlivosť o trávnik. Ak vlastníte robotickú kosačku a chcete ju spustiť po zime tak Vám prinášame tipy ako uviesť kosačku... čítať celé
Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Ako postupovať s údržbou trávnika na jeseň? Dokedy kosiť trávnik? Leto už končí a kladiete si otázku či ešte kosiť? Ak prestanete kosiť v správny čas,... čítať celé
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Prírodné hnojivo Humac Agro ponúka nový pohľad na pôdu a pestovanie rastlín. Hnojivo prispieva k efektívnejšiemu pestovaniu a má pozitívny vplyv na ži... čítať celé

logo visalogo mastercardlogo platobná brána comgate

logo rainbird    logo wiper    logo hunterSphere

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom  sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky, fotovoltiku a iné. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-16:30hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk