slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8-11:20, 12-16:30hod
0 ks
za € 0,00
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  Tienenie na mieru - žiadosť o cenovú ponuku

  V prípade záujmu o nacenenie tienenia na mieru pre Vašu terasu, pergolu, zimnú záhradu či inú konštrukciu vyplňte nižšie uvedený objednávkový formulár.

  Pri otvorenej konštrukcií je spôsob montáže slnečnej plachty a celkovej tieniacej techniky rozdielny ako pri prestrešenej konštrukcií

  Podrobnejšie informácie o jednotlivých komponentoch, z ktorých sa skladá tieniaci mechanizmus si môžete pozrieť TU

  Dostupné farby slnečnej plachty na tienenie: biela/svetlo šedá/svetlá slonovinová

  Spôsob merania konštrukcie:

  • X – počet polí v cm
  • A – svetlá dĺžka v cm
  • B – svetlá šírka v cm
  • C – výška krokiev v cm
  • Z – sklon medzi krokvami v stupňoch

  meranie konštrukcie na tieneniemeranie výšky krokiev na tienenie

  Príklad inštalácie tienenia na prekrytej pergole

  tienenie na mieru prekrytej pergoly

  Objednávkový formulár tienenia terasy na mieru

  Meno a priezvisko, príp. firma *
  Adresa (ulica, PSČ, mesto) *
  Telefón *
  E-mailová adresa *
  Spôsob dodania *
  Typ konštrukcie *
  Farba slnečnej plachty *
  Posuv tieniacej plachty *
  Previs tieniacej plachty 6) *
  Počet polí 1) *
  Šírka poľa medzi krokvami (cm); max 140cm 2)
  Dĺžka poľa medzi krokvami (cm); max 700cm 3)
  Výška krokiev (cm) pri otvorenej konštrukcií 4)
  Pri rôznych poliach vypíšte všetky rozmery polí
  Individuálne požiadavky na tienenie 5)

  Cenovú ponuku Vám vypracujeme podľa Vami zadaných parametrov a požiadaviek. Doba vyhotovenia cenovej ponuky je v priebehu 2 až 5 pracovných dní (v závislosti od zložitosti pergoly, miesta umiestnenia tienenia a prvotných údajov z Vašej strany). V prípade neuvedenia všetkých potrebných informácií alebo pri potrebe prejednania dodatočných detailov Vás budeme následne po obdržaní dopytu kontaktovať. 

  Súhlasom s cenovou ponukou a následným zaplatením zálohy vo výške 40% z celkovej sumy preberá objednávateľ/odberateľ zodpovednosť za vyhotovenie tienenia na mieru podľa ním zadaných parametrov a požiadaviek. Následne po úhrade zálohy nie je možné odstúpenie od zmluvy na základe § 7 odst. 6, písm c) Zákona č. 102/2014 Z. z.

  Vysvetlivky


  1) počet medzi priestorov medzi jednotlivými hranolmi. Spôsob zrátania počtu polí je znázornený na priloženom obrázku pod písmenom X. V prípade rozličných rozmerov polí vpíšte do každého riadku rozmery poľa samostatne.

  2) šírka poľa (na obrázku označená písmenom B) predstavuje svetlú šírku v cm. Pri otvorenej konštrukcií bez strechy je potrebné osádzať tieniacu plachtu do sklonu a maximálna šírka plachty môže preto byť 114cm. Pri prestrešenej konštrukcií je maximálna šírka plachty 140cm, plachta sa osádza vodorovne, nakoľko nemusí byť chránená voči dažďu.

  3) dĺžka poľa (označená písmenom A) predstavuje svetlú dĺžku medzi hranolmi (nosníkmi) v cm. Maximálna dĺžka je stanovená na 700cm, vzhľadom k oceľovému lanu, ktoré je stanovené na takúto dĺžku, aby bolo možné tienenie jednoducho posúvať.

  4) Výška krokvy (C) je dôležitá najmä pri otvorenej konštrukcií, keďže v tomto prípade treba osádzať plachtu do sklonu, a tento sklon by mal byť aspoň 10-15 stupňov. Avšak odporúčame uviesť nám výšku krokiev aj pri uzatvorenej konštrukcií najmä kvôli tomu, že pri rolovaní slnečnej plachty pri odsadení bežcov, ktoré zaisťujú pohyb plachty vzniká prevys plachty cca 10cm. Preto je dôležité počítať s týmto medzi priestorom, aby bol zaistený jednoduchý posuv plachty a nikde sa o hranoly nezachytávala.

  5) V prípade, že spôsob montáže tienenie nie je podľa uvedených obrázkov možný, tak nám uveďte ako by ste si predstavovali, že by tienenie mohlo byť zostavené. My sa nato pozrieme a zhodnotíme či by bol možný aj iný spôsob osadenia tieniaceho mechanizmu. Prípadne Vám navrhneme vhodnú alternatívu.

  6) Pri vysunutej markíze môžete mať po dĺžke plachtu bez prevysu alebo s prevysom (zvlnenú).  Ak chcete mať plachtu vlnitú potom je potrebné rátať s prídavkom látky, ktorý predstavuje predĺženie slnečnej plachty o 10% k celkovej dĺžke krokiev resp. priestoru, ktorý chcete zatieniť.

  Tipy a rady do záhrady

  Prvé práce v záhrade už teraz vo februári
  Prvé práce v záhrade už teraz vo februári
  Prinášame Vám prehľad deviatich činností, ktoré už s kľudom môžete vykonávať v záhrade. Určite poznáte staré známe príslovie „Komu sa nelení, tomu sa ... čítať celé
  Ako ochrániť rastliny pred zimou?
  04.10.2021 Zazimovanie
  Ako ochrániť rastliny pred zimou?
  Prichádza zimné obdobie a stým spojené mrazivé dni, striedanie nižších a vyšších teplôt a pod. Zazimovanie rastlín je nevyhnutnosťou pre zaistenie ich... čítať celé
  Ako zazimovať záhradné jazierko po sezóne?
  21.09.2021 Zazimovanie
  Ako zazimovať záhradné jazierko po sezóne?
  Ako správne pripraviť jazierko na zimu? Čo s jazierkovou filtráciou? Ako zazimovať rastliny? Ako sa starať o ryby v zimnom období? V článku si popíšem... čítať celé
  Výber živého vianočného stromčeka
  20.09.2021 Vianoce
  Výber živého vianočného stromčeka
  Blížia sa vianočné sviatky a Vy uvažujete nad kúpou živého vianočného stromčeka ale nie ste si istý ako si vybrať ten ideálny stromček, ktorý by Vám v... čítať celé

         

   

  Náš príbeh

  OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom, sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

  Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky či elektrokolobežky. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

  Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

  Tešíme sa na vás!

  Váš OZY team.

  Kde nás nájdete

  OZY s.r.o.
  Pavla Mudroňa 5
  010 01 Žilina

  Nájdete nás aj na MALL.SK

  Kontakty
  Logo
  OZY pre domy a záhrady
  Po-Pia 8-11:20, 12-16:30hod
  Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk