slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-16:30hod
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Návody a otázky

Často kladené otázky / odpovede a manuály k robotickým kosačkám

 


Otázka:Funguje Wiper dobre aj vo vysokej tráve?

Odpoveď: Wiper je navrhnutý tak, aby udržal trávnik v požadovanej výške. V prípade trávy, ktorá je o 3 až 6 cm vyššia ako čepeľ noža, musí byť nôž v nasledujúcich dňoch nastavený na väčšiu výšku kosenia, alebo môžete trávnik pred inštaláciou robota pokosiť manuálne. 


Otázka: Ako dlho trvá kosenie trávnika?

Odpoveď: Wiper za jednu pracovnú hodinu pokosí asi 150 - 400 m2 (v závislosti od modelu). Aby sa dosiahol čo najlepší výsledok a dobre pokosený trávnik, je vhodné nechať robota pracovať každý deň (Robotické kosačky sa líšia od bežných kosačiek, ktoré pracujú iba raz týždenne). Poloautomatickým modelom (trieda Blitz) sa odporúča nechať robota pracovať najmenej trikrát týždenne. 


Otázka:Ako dlho trvá nabitie batérií?

Odpoveď: V plnoautomatických modeloch, Wiper najprv hľadá svoju nabíjaciu stanicu a potom v závislosti od modelu po 2 - 7 hodinách, začne kosiť. Na druhej strane poloautomatické roboty sa musia manuálne dať nabíjať a pred ďalším použitím musíte počkať asi 3 hodiny. 


Otázka:Ako sa starať o Wiper? A ako pripraviť kosačku na koniec sezóny?

Odpoveď: Spodná časť robota sa musí pravidelne čistiť a taktiež je vhodné kontrolovať, či je nôž čepele dostatočne nabrúsený. Okrem toho musia byť ložiska na kolesách a motore noža pravidelne namazané a musíte zaistiť, aby vedel Wiper správne vojsť do nabíjacej stanice. Na konci sezóny, okrem obvyklých kontrol a údržby, je treba demontovať kolesá a namazať im ložiská. Na zabezpečenie správnej údržby batérie treba použiť aspoň raz cez zimu nabíjaciu súpravu. Odporúča sa, aby ste zimnú údržbu a uskladnenie nechali na autorizovaných strediskách. 


Otázka:Aký veľký je záber kosenia?

Odpoveď: V závislosti od modelu kosačky, môže byť priemer rezu 25 cm, 29 cm alebo 36 cm. 


Otázka:Aká je životnosť čepele?

Odpoveď: Životnosť noža závisí od typu trávy a rozmerov trávnika. V priemere majú životnosť 2 roky na záhrade 3000 m2. Výmena čepele je veľmi rýchla, čepeľ je pripevnená pomocou 4 skrutiek. Brúsenie čepele sa môže vykonávať podľa potreby, v priemere asi každé 2 mesiace. 


Otázka:Je problém pre kosačku záhrada vo svahu?

Odpoveď: Nie, Wiper dokáže dobre pracovať aj na trávnikoch so sklonom 27 - 30 ° (v závislosti od modelu) a to bez zníženia rýchlosti alebo výkonu a bez rizika prevrátenia. Pri modeloch s dostupným update-kitom, ho odporúčame použiť v obdobných záhradách (k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo). 


Otázka:Môže Wiper kosiť aj keď prší?

Odpoveď: Wiper môže pracovať aj v daždi, ale nie je to úplne vhodné, aby neničil trávu a zbytočne sa nezašpinil. Modely vybavené dažďovým senzorom ho môžu mať buď vypnuté, alebo byť naprogramované tak, aby sa kosačka šla pri detekcií dažďa schovať do stanice a nabíjať. 


Otázka:Je možné nastaviť výšku kosenia?

Odpoveď: Áno, výška na ktorú Wiper trávu pokosí, sa dá nastaviť v rozpätí od 2 do 7 cm (v závislosti od modelu). 


Otázka:Môžem nainštalovať obvodový kábel pod zem?

Odpoveď: Áno, obvodový kábel sa normálne inštaluje pod trávnik priamo do zeme. Káble ktoré plnoautomatické modely Wiper používajú, sú pre pôdu úplne bezpečné, cez kábel preteká iba malý prúd, ktorý robot používa na detekciu svojej pracovnej oblasti. Aj naopak, kábel je úplne odolný proti všetkým vplyvom zemnej erózie. 


Otázka:Môže byť nabíjacia stanica umiestnená kdekoľvek v záhrade?

Odpoveď: Áno, ale je potrebné dodržať všetky pokyny uvedené v príručke. Uistite sa, že adaptér nie je vystavený priamym poveternostným podmienkam a je dobre chránený pred akoukoľvek formou vody a priamym teplom. 


Otázka:Je Wiper bezpečný?

Odpoveď: Áno, ale je vhodné skontrolovať, či na záhrade nie sú žiadne kamene alebo väčšie predmety, ktoré by mohli poškodiť nôž čepele. Okrem toho sa kosačka musí uchovávať mimo dosahu zvierat a detí. Pre úplnú bezpečnosť je k dispozícii chip My Amico, s ktorým keď je Wiper v tesnom kontakte, vypína motor čepele a prestáva kosiť. 


Otázka:Ako dlho vydržia batérie?

Odpoveď: To závisí od mnohých podmienok, napr. veľkosti kosenej plochy, pravidelnosť nabíjania, modelu kosačky (veľkosť batérie). Pri správnom používaní batérií vydržia asi 1500 cyklov nabíjania. Po 4 rokoch ich je ale vhodné vymeniť, bez ohľadu na počet nabíjaní.


Otázka:Ako vie robotická kosačka, kde má kosiť?

Odpoveď: Senzory ktoré má v sebe Wiper zabudované, detekujú signál ktorý prechádza obvodovým káblom, čím vie rozpoznať hranicu trávnika. Výsledkom je tak vymedzenie jeho pracovného priestoru. Bez káblový model Blitz je vybavený snímačom trávy, senzorom pokosenej trávy a protipádovým senzorom, tie mu zabraňujú odísť z trávnika, pokosiť záhon, či spadnúť zo schodov. 


Otázka:Čo sa stane, ak dôjde k výpadku prúdu alebo skratu?

Odpoveď: Wiper sa okamžite zastaví a po obnovení napájania, ďalej pokračuje v kosení. 


Otázka:Je Wiper bezpečný pre ľudí?

Odpoveď: Áno. Wiper je certifikovaný a spĺňa bezpečnostnú normu CE, čo znamená, že bol podrobený posúdeniu a spĺňa bezpečnostné, zdravotné a environmentálne požiadavky EÚ. Keď je kosačka zdvihnutá alebo naklonená a môže tak niekoho zraniť, Wiper automaticky vypne čepeľ. Pripomíname vám však, že ide o kosiaci robot, a preto je potrebná veľká opatrnosť, najmä v prítomnosti detí a zvierat. 


Otázka:Je obvodový kábel pre robotické kosačky bezpečný? Existuje nejaké riziko zasiahnutia elektrickým prúdom?

Odpoveď: Kábel je úplne izolovaný a absolútne bezpečný, nie je možné aby došlo k poraneniu elektrickým prúdom. Obvodový kábel býva uložený v zemi takže možnosť priameho stretu je veľmi malá, okrem toho káblom preteká len veľmi nízky prúd určený na signalizáciu, pre človeka neohrozujúci.


Tipy a rady do záhrady

Výhody robotických kosačiek
Výhody robotických kosačiek
V súčasnej dobe sa robotické kosačky stávajú čoraz bežnejšou voľbou majiteľov záhrad a parkov. Tí, ktorí hľadajú spôsob, ako ušetriť drahocenný čas a ... čítať celé
Uvedenie robotickej kosačky po zime do prevádzky
Uvedenie robotickej kosačky po zime do prevádzky
Jar je už tu! To prináša starostlivosť o trávnik. Ak vlastníte robotickú kosačku a chcete ju spustiť po zime tak Vám prinášame tipy ako uviesť kosačku... čítať celé
Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Ako postupovať s údržbou trávnika na jeseň? Dokedy kosiť trávnik? Leto už končí a kladiete si otázku či ešte kosiť? Ak prestanete kosiť v správny čas,... čítať celé
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Prírodné hnojivo Humac Agro ponúka nový pohľad na pôdu a pestovanie rastlín. Hnojivo prispieva k efektívnejšiemu pestovaniu a má pozitívny vplyv na ži... čítať celé

logo visalogo mastercardlogo platobná brána comgate

logo rainbird    logo wiper    logo hunterSphere

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom  sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky, fotovoltiku a iné. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-16:30hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk