Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení s cieľom uľahčiť Vám používanie naších stránok. Nastavenia cookies môžete kedykoľvek zmeniť v nastavení vášho prehliadača.
OK

Úvod » Robotické kosačky WIPER » Stredné plochy do 2300m² » Robotická kosačka Wiper Premium Runner SH do 2800m²


    

Robotická kosačka Wiper Premium Runner SH do 2800m²

ideálna na kosenie veľkých trávnikov

dočasne vypredané

 

Dostupnosť: Vyradené z ponuky
Číslo produktu: WP-160007
Výrobca: ZCS, Taliansko
Plocha trávnika: 2800m²
Výška kosenia: 25 - 56mm
Sklon svahu: 45%
Typ noža: Pevný 4 zubý
Šírka záberu: 29cm
Batéria: 1 x 7,5Ah
Dažďový senzor: ÁNO
EAN kód: 8033866938431
Bežná cena € 3 337,50
Vaša cena bez DPH: € 2 086,20
Vaša cena s DPH (20 %):
€ 2 503,44

Kompletná špecifikácia

30 dňová garancia na kúpu robotickej kosačkyModelová rada robotických kosačiek Runner je dimenzovaná do záhrad s veľkou trávnatou plochou. Konkrétne model Runner SH je určený na plochu trávnika do 2800m² so sklonom svahu až do 45%.

Robotická kosačka je vybavená jednoduchým displejom pre účely nastavenia a zobrazovania potrebných údajov pre užívateľa.

Systém kosenia robotickej kosačky Runner SH je plne automatický, čo znamená že nieje potrebný žiadny zásah majiteľa počas kosenia resp. pre návrat do nabíjacej stanice.

Vstavaný kalendár

Každá rbotická kosačka Wiper má implementovaný kalendár, ktorý si viete prispôsobiť Vašim potrebám podľa toho, kedy Vám najviac vyhovuje aby kosila. Máte možnosť nastaviť, ktoré dni v týždni má kosiť, je možnosť nastavenia 2 pracovných intervalov v prípade ak v určitom čase nechcete aby kosila, prípadne ak máte presne vyhradený čas kedy požadujete, aby kosila. Zároveň je možnosť nastavenia, aby na začiatku určeného dňa pokosila najprv okraje a potom pokračovala v kosení ostatných častí trávnika.

Režim kosenia okolo obrubníkov

Kosačka má implementovanú špeciálnu funkcionalitu na zabezpečenie kosenia okrajov trávnika v stanovené dni. To znamená, že v daný deň začne kosiť najprv okraje Vášho trávnika a po dokončení tejto činnosti prejde na kosenie ostatných plôch.

Viac zón záhrady

V prípade ak máte členitú záhradu, model Runner SH má možnosť rozdeliť plochu trávnika až na 4 samostatné zóny. Nie je potrebné ťahať kábel navyše, stačí jednoduchým nastavením v menu kosačky určiť %-uálnu rozlohu druhej plochy, vzdialenosť od stanice a kosačka sa tam dostane sama, keď bude mať hotovú prácu na prvej ploche.

Chodník oddeľujúci trávnik

Ak máte trávnik predelený chodníkom, alebo inou plochou, pre kosačku to neznamená bariéru a dokáže pokosiť aj plochu takto dostupnú.

Návrat do nabíjacej stanice

Pre návrat robotickej kosačky do nabíjacej stanice nie je potrebná žiadna špeciálna inštalácia navádzacích káblov. Pre tento účel kosačke postačuje obvodový kábel, po ktorom sa vráti späť do nabíjačky. Aj tu konštruktéri mysleli na úsporu energie a vymysleli systém návratu V-Meter, čo znamená, že kosačka nejde do stanice priamo po kábli, ale ide vedľa neho cca 30-50cm a tým pádom môže ísť rýchlejšie bez nutnosti sledovania vodiaceho kábla, čo zvyšuje dojazd a znižuje tvoru vyjazdených koľají.

Doba kosenia

Model Runner SH je vybavený jednou Li-Ion batériou s kapacitou až 1x7,5Ah / 25,9V, ktorá sa nabíjaja cca 3:00 hod. a pracuje až 3:30 hod. Výkon kosačky je nastavený tak, aby danú plochu, ktorú má pokosiť zvládla v priebehu 24 hodín.

Rýchlosť kosenia

Maximálna rýchlosť kosenia je 30m/min a plocha, ktorú pokosí za 1 hodinu je cca 350m².

Detekcia pokosenej trávy

Pre maximalizáciu výdrže a zvýšenie životnosti batérie má kosačka zabudovaný systém na detekciu rastu trávy, to znamená v období s malý prírastkom trávy, napr počas teplého obdobia, kosačka detekuje, že nieje potrebné kosiť a daný deň už kosiť nebude, naopak v odbobí kedy tráva rastie rýchlo, kosačka sa automaticky preprogramuje na častejšie kosenie. Vďaka tomuto systému je možné predĺžiť životnosť batérie o 10 až 20%.

Zvýšenie efektivity kosenia

Všetky kosačky Wiper Premium majú implementovaný patentovaný systém kosenia do špirály v prípade, keď detekujú vysokú trávu. Tým zabezpečia pokosenie vysokej trávy na danom mieste rýchlo a efektívne.

Ďalšia výbava

Všetky kosačky sú vybavené kompasom a inclinometrom, aby zvládli pokosiť rovnomerne aj náročný terén, hlavne svahy. Zároveň sú vybavené dažďovým senzorom, ktorý povie kosačke, aby sa vrátila do stanice v prípade dažďu (možnosť vypnutia).

Úspora energie

Kosačka je vybavená celý radom systémov na úsporu energie, aby bola schopná pokosiť čo najväčšiu plochu na jedno nabitie. K jednému z týchto systémov patrí aj modulácia rýchlosti rotácie kosiaceho noža. V prípade ak je trávnik rovnomerne hustý a rovnomerne vysoký, kosačka automaticky zníži otáčky a tým ušetrí energiu na ďalšie kosenie.

Typ motora

V modeli R SH je použitý bez-kartáčový typ motora, vďaka ktorému sa podarilo vývojárom zvýšiť kosiaci výkon, resp. znížiť spotrebu o 37%!

Bezpečnosť

Bezpečnosť je na prvom mieste. Vývojári robotických kosačiek nenechali nič na náhodu a implementovali rad bezpečnostných systémov, ktoré zabezpečujú, aby sa nikomu nestal žiaden úraz.

Odporúčaná údržba

 • kosačku nikdy neumývajte prúdom vody,
 • hrubé nečistoty mechanicky odstráňte,
 • ostatné nečistoty odstráňte vlhkou handričkou,
 • 2x mesačne skontrolujte kosačku zospodu a v prípade veľkého znečistenia vykonajte údržbu,
 • 1x mesačne skontrolujte ostrosť čepele, v prípade že je tupá nabrúste ju,
 • 1x ročne odporúčame zimnú servisnú prehliadku, ktorá pozostáva z naledovného:
  • kompletné rozobratie kosačky
  • kompletné umytie všetkých nečistôt, ktoré sa počas roka nazbierali,
  • otestovanie mechanických častí kosačky,
  • otestovanie motorov,
  • otestovanie batérií,
  • nabitie batérií počas zimnej odstávky (povinnosť, aby nepadla záruka na batériu zakúpenu s novou kosačkou. Nabíjanie je potrebné realizovať pri zapnutej kosačke)
  • nabrúsenie noža,
  • upgrade softwareu
  • a uskladnenie počas zimy.

Technická špecifikácia

Plocha trávnika [m²] (-20%) 2800 Li-Ion batéria 25,9V 1x7,5Ah Inclinometer ÁNO
Výška kosenia [mm] 25 - 56 Nabíjačka 5Ah - 150W SMS výstrahy *opt.
Sklon svahu [%] 45% Priemerný čas nabíjania [hod.] 03:00 Snímač zdvihnutia ÁNO
Sklon svahu na hranici kábla [%] 20% Spôsob nabíjania automatický Dažďový senzor ÁNO
Počet plôch vrátane hlavnej plochy 4 Priemerný pracovný čas +/-20% [hod.] 03:30 Bluetooth ÁNO
Šírka kosenia [cm] 29 Typ signálu TX-S2  Zabezpečenie PIN kódom ÁNO
Typ noža 4-zubý pevný Senzor pokosenej trávy ÁNO Dĺžka kábla v balení [m] 0
Hlučnosť [db(A)] 65-70 Modulácia rýchlosti kosiaceho noža ÁNO Počet klincov v balení 0
Rýchlosť otáčok noža [rpm] 3000 Kosenie do špirály ÁNO Váha [kg] 16,1
Typ motora bez-kartáčový GPS modul NIE Rozmery balenia [mm] 800x610x390
Maximálna rýchlosť [mt/min.] 30 Kompas ÁNO    

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorá kosačka je pre Vás ideálna, neváhajte nás kontaktovať. Budeme od Vás potrebovať nasledovné informácie:

 • plocha trávnika [m²];
 • nákres záhrady, ideálne pôdorys s vyznačením chodníkov, spevnených plôch, stromov;
 • vyznačenie betónových konštrukcií, ako sú betónové múry, bazény + ako ďaleko sú umiestnené od trávnika;
 • vyznačenie svahov + sklon;
 • fotografie záhrady a ako je oddelený záhon od trávnika;

Vaše otázky a pripomienky

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.