slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-16:30hod
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Tienenie na terasu
  3. Návod na montáž tieniaceho systému

Návod na montáž tieniaceho systému na mieru

Inštalácia interiérového tienenia resp. tienenia presklenej pergoly

Na presklenej drevenej terase Vám znázorníme, že montáž mechanizmu tienenia prostredníctvom technológie napínania oceľových lán je jednoduchá a zvládnete ju aj svojpomocne.

Jednotlivé kroky montáže:

  • Namontujte napínače oceľového lana do trámov, podľa typu konštrukcie zvoľte vhodný spojovací materiál, tak aby napínacie prvky pevne držali v konštrukcií.

Montáž interiérového tienenia

  • Pripojte nerezové laná na oboch stranách k napínačom, medzikus zašrobujte a maticou došponujte lano, tak aby bolo pevne natiahnuté.

Montáž interiérového tienenia skrutkovanieMontáž interiérového tienenia osadenie bez krytky

  • Nasaďte priložené krytky na napínače oceľového lana.

Montáž interiérového tienenia detail s osadeným lanomMontáž interiérového tienenia bočný pohľad na krovky

  • Pripevníte nami pripravenú, ušitú tieniaciu plachtu na oceľové laná pomocou špeciálnych bežcov, ktoré sú našité po oboch okrajoch tieniacej plachty. Pootočením bežcov o 90° ich zľahka nasuniete na oceľové lano. Pri ich demontáži (v prípade prania) je princíp rovnaký, len opačne.

Montáž interiérového tienenia detail napínač a tieniaca plachtaMontáž interiérového tienenia detail tieniaca plachta s previsom

  • Pri rozložení slnečnej plachty nasaďte zarážky vpravo a vľavo za posledný bežec, aby ste zabránili odviatiu slnečnej plachty vo vetre. V prípade šikmého zavesenia plachiet umiestníte zarážky nahor na oboch stranách, aby sa textília kvôli sklonu svojvoľne neposúvala. Pri oboch typoch montáže zamedzíte zhrnutiu plachty pri silnejšom vetre.
  • Po úspešnom vykonaní týchto krokov je tienenie pripravené na používanie.

Montáž interiérového tienenia zatiahnuté tienenie bočný pohľadMontáž interiérového tienenia do polovice zatiahnuté tienenieMontáž interiérového tienenia spodný pohľad zatiahnutá tieniaca plachta

 

Inštalácia exteriérového tienenia resp. tienenia otvorenej pergoly

Časť montáže tieniaceho systému na otvorenú terasu je obdobný ako pri presklenej terase, avšak pre zaistenie odolnosti plachty voči ďažďu je potrebné mechanizmus tienenia osádzať do sklonu.

otvorená pergola osadenie tienenia do uhla

Spolu s materiálom pre tienenie terasy Vám dodáme aj návod podľa ktorého jednoducho nainštalujete tieniaci mechanizmus spolu s plachtami na Vašu pergolu.

Tipy a rady do záhrady

Výhody robotických kosačiek
Výhody robotických kosačiek
V súčasnej dobe sa robotické kosačky stávajú čoraz bežnejšou voľbou majiteľov záhrad a parkov. Tí, ktorí hľadajú spôsob, ako ušetriť drahocenný čas a ... čítať celé
Uvedenie robotickej kosačky po zime do prevádzky
Uvedenie robotickej kosačky po zime do prevádzky
Jar je už tu! To prináša starostlivosť o trávnik. Ak vlastníte robotickú kosačku a chcete ju spustiť po zime tak Vám prinášame tipy ako uviesť kosačku... čítať celé
Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Ako postupovať s údržbou trávnika na jeseň? Dokedy kosiť trávnik? Leto už končí a kladiete si otázku či ešte kosiť? Ak prestanete kosiť v správny čas,... čítať celé
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Prírodné hnojivo Humac Agro ponúka nový pohľad na pôdu a pestovanie rastlín. Hnojivo prispieva k efektívnejšiemu pestovaniu a má pozitívny vplyv na ži... čítať celé

logo visalogo mastercardlogo platobná brána comgate

logo rainbird    logo wiper    logo hunterSphere

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom  sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky, fotovoltiku a iné. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-16:30hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk