slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-11:20, 12-16:30hod
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Fotovoltika na kľúč - Solárne panely
  3. Fotovoltika - financovanie a dotácie

Dotácia na fotovoltaické panely a možnosti financovania projektu fotovoltickej elektrárne

V rámci realizácie fotovoltaiky Vám vieme ako nášmu klientovi ponúknuť výhodné financovanie. K Vášmu projektu fotovoltického systému poskytujeme kompletný servis od obhliadky, auditu projektu až po jeho samotnú realizáciu, či prípadné možnosti financovania. Zároveň Vám dokážeme pomôcť s vybavím dotácie na projekt fotovoltiky. 

Nebojte sa investovať do zelenej energie, s našimi partnermi v oblasti financovania to je jednoduché a výhodné.

Možnosti financovania fotovoltickej elektrárne cez partnerov

Fotovoltika možnosti financovania

Pokiaľ sa rozhodnete pre fotovoltický systém, tak máte možnosť získať štátny príspevok na obnoviteľné zdroje energie (OZE), solárne panely, fotovoltické panely, slnečné kolektory či napr. tepelné čerpadlá.

Dotácia v rámci projektu zelená domácnostiam sú určené pre domácnosti, rodinné domy a bytové domy s výkonom do 10kW. 

V rámci využívanie OZE je Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) príspevkovou organizáciou Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, ktorá poskytuje pre zariadenia s výrobou elektriny - fotovoltické panely a zariadenia s výrobou tepla - slnečné kolektory, kotly na biomasu či tepelné čerpadlá štátnú dotáciu na projekt. Pričom primárnym cieľom je zvýšiť podiel OZE medzi domácnosťami a zároveň znížiť emisie sklenikových plynov. Projekt je financovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Požiadať o dotáciu na fotovoltické panely je možné v rámci celého územia Slovenskej republiky s výnimkou Bratislavského kraja ( nakoľko na základe kritérií pre dotácie z Európskej únie Bratislavský samosprávny kraj prekračuje finančný limit prosperity resp. bohatosti regiónu ).

Kto má nárok na dotácie?

Na základe projektu Zelená domácnostiam pomáha dotácia zvládnúť ekonomickú bariéru spojenú s dlhšou návratnosťou pre domácnosti s malým zdrojom na využívanie OZE a zároveň prekonať aj prekážku spôsobenú rozdielom nákupnej ceny k reálnej kúpyschopnosti obyvateľstva SR. Projekt Zelená domácnostiam má pomôcť oživiť trhové prostredia so zariadeniami na využívanie OZE v domácnostiach. Projekt má prispieť aj k zlepšeniu povedomia a praxe montérov zariadení OZE a tiež zvýšiť záujem študovať v danom odbore. Dotácia je učená len pre domácnosti, nie pre firmy a podnikateľov.

Aká je maximálna výška dotácie na fotovoltaické panely?

V súčasnosti je maximálna výška dotácie na fotovoltický systém až do sumy 1500€. Závisí to však od rôznych podmienok napr. podmienky podpory, technické podmienky. Pre získanie príspevku je dôležité, aby bol výkon zariadenia navrhnutý tak, aby väčšinu elektriny, ktorá sa vyrobí spotrebovala domácnosť, či už okamžite v čase jej výroby alebo ukladaním elektriny do akumulátorov. Tohto sa obávať nemusíte, všetko Vám navrhneme a vybavíme za Vás!

Tipy a rady do záhrady

Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Ako postupovať s údržbou trávnika na jeseň? Dokedy kosiť trávnik? Leto už končí a kladiete si otázku či ešte kosiť? Ak prestanete kosiť v správny čas,... čítať celé
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Prírodné hnojivo Humac Agro ponúka nový pohľad na pôdu a pestovanie rastlín. Hnojivo prispieva k efektívnejšiemu pestovaniu a má pozitívny vplyv na ži... čítať celé
Prvé práce v záhrade už teraz vo februári
Prvé práce v záhrade už teraz vo februári
Prinášame Vám prehľad desiatich činností, ktoré už s kľudom môžete vykonávať v záhrade. Určite poznáte staré známe príslovie „Komu sa nelení, tomu sa ... čítať celé
Ako ochrániť rastliny pred zimou?
04.10.2021 Zazimovanie
Ako ochrániť rastliny pred zimou?
Prichádza zimné obdobie a stým spojené mrazivé dni, striedanie nižších a vyšších teplôt a pod. Zazimovanie rastlín je nevyhnutnosťou pre zaistenie ich... čítať celé

logo visalogo mastercardlogo platobná brána comgate

logo rainbird    logo wiper    logo hunterSphere

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom  sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky, fotovoltiku a iné. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-11:20, 12-16:30hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk