slovakia flagczech flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-16:00hod
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Fotovoltaické systémy pre rodinné domy

Chcete si znížiť platby za elektrickú energiu? Byť energetický nezávislý? Pozitívne vplývať na životné prostredie?

V tom prípade Vám ponúkame jednoduché riešenie. Využite efektívne slnečnú energiu v domácnosti a zredukujtesi náklady na energie až o 90%.  Fotovoltika výrazne prispieva k šetreniu prírody a vďaka vlastnej solárnej elektrárni sa môžete aj Vy stať energetický nezávislými.

Používajte fotovoltický systém na všetko - na kúrenie, ohrev vody či bežnú spotrebu domácimi spotrebičmi.

Vlastná fotovoltická elektráreň? Nechajte fotovoltiku na odborníkov! 

Odborne vypracovaný projekt fotovoltickej elektrárne Vám zabezpečí efektívne využívať slnečnú energiu. Ak by sa zvolil nesprávny počet panelov, ich umiestnenie či nevhodné fotovoltické zariadenie, tak by to mohlo viesť k nízkej efektivite domácej elektrárne a drastickým nákladom na jej chod.

Fotovoltaický projekt od nás zahŕňa odborný audit a obhliadku miesta inštalácie solárnych panelov. Navrhneme Vám čo najefektívnejší spôsob inštalácie na kľúč, zvolíme správne technologické postupy, pričom zohľadníme energetické potreby Vašej domácnosti. Zameriame sa na optimalizáciu nákladov so zaistením efektivity a návratnosti.

Riešenie fotovoltaického systému pre rodinné domy

Každá inštalácia fotovoltiky v nehnuteľnosti musí spĺňať určité náležitosti. Základom je, aby vyprodukovaná fotovoltická elektrická energia pokryla energetické nároky celej domácnosti a zaistila sa aj rezerva.  

Solárne panely sa umiestňujú na vhodné miesto so správnym sklonom, tak aby riešenie fotovoltiky nijako negatívne nenarúšalo funkčnosť iných prvkov v domácnosti, pričom sa dbá na zachovanie estetického hľadiska. Po osobnom stretnutí Vám vypracujeme AUDIT ZDARMA, kde sa dozviete všetko potrebné. 

Uchovajte si energiu do zásoby

Slnečnú energiu si viete ukladať aj do zásoby, možností je viacero, napr. pomocou virtuálnej batérie si prebytočnú elektrinu uložíte do zásoby a využijete ju vtedy, keď majú panely nižšiu efektivitu, kvôli slabším svetelným podmienkam. Nespotrebovanú energiu si prevezmete späť zo siete len za cenu distribučných poplatkov za prenos, ktoré sú ustanovené Úradom pre reguláciu sieťových odvetví. Za odloženú energiu neplatíte už nič.

fotovoltaické panely na dome

Chcete sa dozvedieť podrobnejšie informácie?

Vďaka bezplatnému auditu a konzultácií s odborníkmi sa dozviete všetko potrebné, od toho či sa oplatí fotovoltika do domu, kam umiestniť fotovoltické panely až po možnosti financovania Vášho projektu.

Má fotovoltika do domu zmysel? Bude to pre mňa výhodné?

Samozrejme, fotovoltika bude mať pre Vás samé kladné stránky. Predstavuje obnoviteľný zdroj energie, šetrí životné prostredie, ale najmä Vašu peňaženku. Áno, počiatočná investícia sa Vám môže javiť vysoká, nenechajte sa však odradiť. Návratnosť investície je však z dlhodobého hľadiska niekoľkonásobne vyššia ako prvotná investícia. Z časti Vám prispeje aj štát vo forme dotácií do výšky až 1500€, ktoré vyriešime za Vás my. Navyše ak sa rozhodnete pre spoluprácu s nami tak vďaka projektu na mieru Vám poskytneme záruku na invertor, funkčnosť a skryté vady.

Uvažujete kam umiestniť fotovoltické panely? 

Každá nehnuteľnosť je odlišná a vyžaduje individuálny projekt. Nechajte to na našich pracovníkov, ktorý Vám navrhnú najvhodnejšie umiestnenie panelov. Najčastejšie sa panely situujú na južnú stranu so sklonom približne 30 až 60°. Hlavné je, aby sa zaistil dostatok solárneho žiarenia. Typ strechy či tvar krytiny nie je podstatný, fotovoltaické panely sa môžu osadiť kdekoľvek, napr. aj na fasády či rôzne voľné priestranstvá. Navrhneme Vám najlepšie riešenie s minimálnymi energetickými stratami a optimalizujeme produkciu slnečnej energie.

Ako sa montuje fotovoltické zariadenie?

Nakoľko každý projekt je individuálny tak všetko prebieha až po dohode s klientom pod vedením skúsených pracovníkov. Fotovoltické panely a celý fotovoltický systém sa inštalujú až po dodaní všetkých potrebných komponentov, ktoré Vám dodáme najneskôr do 90 dní od uhradenia zálohy.

Rozdiel medzi solárnymi panelmi a fotovoltikou?

Hlavným rozdiel medzi nimi je najmä využitie.Pričom samotné solárne panely sa používajú na konkrétny účel, tým je napr. solárny ohrev vody (s tepelným čerpadlom), vykurovanie alebo nabíjanie batérií, tak fotovoltický systém je komplexným riešením, kde sa slnečná energia účinne premieňa na elektrický prúd. Ak chcete dosiahnuť čo najvyššiu efektivitu oplatí sa mať aj virtuálnu batériu a nespotrebovanú energiu si uchovať na horšie obdobie.

DLHÁ ZÁRUKA NA

Záruka funkčnosť invertorInvertor - 10 rokov s možnosťou predĺženia za poplatok

Záruka fotovoltické panelyFotovoltické panely - 25 rokov - exkluzívne na kazivosť a skryté vady

Záruka na funkčnosťFunkčnosť fotovoltického systému - 30 rokov - funkčnosť panelov na úrovni vyše 77%

 

Tipy a rady do záhrady

Výhody robotických kosačiek
Výhody robotických kosačiek
V súčasnej dobe sa robotické kosačky stávajú čoraz bežnejšou voľbou majiteľov záhrad a parkov. Tí, ktorí hľadajú spôsob, ako ušetriť drahocenný čas a ... čítať celé
Uvedenie robotickej kosačky po zime do prevádzky
Uvedenie robotickej kosačky po zime do prevádzky
Jar je už tu! To prináša starostlivosť o trávnik. Ak vlastníte robotickú kosačku a chcete ju spustiť po zime tak Vám prinášame tipy ako uviesť kosačku... čítať celé
Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Údržba trávnika na jeseň a kedy prestať kosiť pred zimou?
Ako postupovať s údržbou trávnika na jeseň? Dokedy kosiť trávnik? Leto už končí a kladiete si otázku či ešte kosiť? Ak prestanete kosiť v správny čas,... čítať celé
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Humac® Agro - Prírodné hnojivo ako stimulátor úrodnosti pôdy
Prírodné hnojivo Humac Agro ponúka nový pohľad na pôdu a pestovanie rastlín. Hnojivo prispieva k efektívnejšiemu pestovaniu a má pozitívny vplyv na ži... čítať celé

logo visalogo mastercardlogo platobná brána comgate

logo rainbird    logo wiper    logo hunterSphere

Náš príbeh

OZY záhradniny sú tu pre Vás či už ste záhradný nadšenec, realizátor, záhradníctvo, alebo prevádzkujete eshop so záhradníckym sortimentom. Našou prioritou je Vám prinášať produkty a služby vysokej kvality, aby ste Váš problém vyriešili natrvalo. Vďaka kvalitným produktom a Vám - našim stálym zákazníkom  sa nám neustále darí prinášať novinky v oblasti záhradníctva na slovenský trh.

Široký sortiment pre vaše domy a záhrady. Okrem záhradkárskych potrieb v našej ponuke nájdete aj gumovú dlažbu, detské šmýkačky, fotovoltiku a iné. Objednajte si niečo z nášho e-shopu alebo nás navštívte v našej kamennej predajni v Žiline.

Našou odmenou sú spokojní zákazníci.

Tešíme sa na vás!

Váš OZY team.

Kde nás nájdete

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01 Žilina

Nájdete nás aj na MALL.SK

Kontakty
Logo
OZY pre domy a záhrady
Po-Pia 8:00-16:00hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk