Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení s cieľom uľahčiť Vám používanie naších stránok. Nastavenia cookies môžete kedykoľvek zmeniť v nastavení vášho prehliadača.
OK

Úvod » Zatrávňovacie systémy » GrassTex » Trávnikový koberec GRASSGRID® so sieťou proti krtom 2x25m


        

Trávnikový koberec GRASSGRID® so sieťou proti krtom 2x25m

GRASSGRID® je zatrávňovacia geotextília s integrovaným osivom a sieťou proti krtom

dočasne vypredané

 

Dostupnosť: Vyradené z ponuky
Číslo produktu: 002002BX
Výrobca: GrassGrid
Rozmery: 2 x 25 m
Plocha: 50 m2
Hmotnosť: 35 kg
Farba: sivá
Objemová hmotnosť: 60 kg
Nemožno uplatniť zľavový kupón
Bežná cena € 148,50
Vaša cena bez DPH: € 111,64
Vaša cena s DPH (20 %):
€ 133,97

Kompletná špecifikácia

Produkt GrassGrid už nie je dostupný. Alternatívou je Trávnikový koberec Grasstex v kombinácii so sieťou proti krtom.

Čo znamená pojem GrassGrid®?

Zatrávňovacia geotextília GrassGrid® je ekologický zatrávňovací systém na báze netkanej PES geotextílie a rovnomerne rozmiestneného trávneho semena s integrovanou PP sieťou proti krtom s rozmerom oka 16x16 mm.

GrassGrid®je v podstate trávnikový koberec, ktorý si dokážete položiť aj sami, jednoducho a rýchlo, bez potreby špeciálnych strojov a znalostí. 

Vďaka integrovanej sieti proti krtom máte riešenie 2 v 1, ktoré Vám urýchli založenie trávnika na minimum, keďže nemusíte samostatne kotviť sieť proti krtom a následne GrassGrid®, ale spravíte to v jednom kroku a zároveň máte maximálnu ochranu proti krtom, ktorý neraz dokáže narobiť v záhrade poriadne škody.

GrassGrid®je vyrobený zo syntetickej PES geotextílie, ktorá zadrží vlahu a tým zabezpečí, aby sa trávne semeno rýchlejšie ujalo, a teda vzklíčilo, lebo textília dokáže udržať vlahu v sebe a zároveň textília zabraňuje prerastaniu buriny počas obdobia, pokiaľ sa úplne nerozloží (vyše 5 rokov).

Hlavnou výhodou trávnikového koberca GrassGrid® je zatrávňovanie strmých svahov, lebo osivo je zabezpečené proti pohybu vplyvom poveternostných podmienok.

Hmotnosť trávneho koberca GrassGrid® s krtovou sieťou je cca 700g/m2, čo zabezpečuje jednoduchú manipuláciu bez potreby ťažkých mechanizmov.

GrassGrid® zaručuje jednoduchú realizáciu trávnika, ktorú zvládne každý!

Výhodou zatrávňovacej textílie GrassGrid® je aj možnosť zatrávniť plochu vo svahu aj vyše 45° a to vďaka sieti v textílii, ktorá výrazným spôsobom zvyšuje jej pevnosť v ťahu. Kým sa PES textília rozpadne, vytvorí sa koreňová vrstva nového trávnika, ktorá svah udrží pokope.

Trávnikový koberec GrassGrid® je SLOVENSKÝ výrobok a vďaka integrovanej sieti proti krtom je najlepšou novinkou posledného obdobia, ktorá prináša nesporné výhody pre realizátorov a záhradníkov!

Špecifikácia

Dĺžka 25 m
Šírka 2,0 m
Plocha 50 m2
Plošná hmotnosť 700 g/m2
Hmotnosť balenia 35 kg
Objedmová hmotnosť 60 kg
Hustota osiva 50g/m2
Značka osiva DLF-SPORT*

* možnosť iného typu osiva pri objednávke nad 500 m².

Skladovanie:

balenie zatrávňovacej geotextílie je potrebné uchovať na suchom, tmavom mieste bez priameho kontaktu s vodou. Je potrebné zamedziť prístupu hlodavcov, teda uložiť do regálu a pod.

Postup pokládky GrassGrid® kobercového trávnika

  • Príprava podložia je rovnaká ako pri klasickom výseve trávnika, resp. pokládke mačiny (je potrebné odstrániť burinu, nerovnosti ako kamene, korene a pod.);
  • Následne rozložte trávny koberec a pripevnite k podkladu pomocou drevených, plastových alebo kovových klincov - prekryte jednotlivé pásy textílie asi 10cm;
  • Textíliu prihrnte cca 1 až 2cm hlinou alebo pieskom;
  • Počas obdobia pokiaľ semeno trávy klíči je potrebné plochu pravidelne a dostatočne zalievať;
  • Trávnik pokoste prvý krát až dosiahne výšku 10cm;
  • Kosenie, hnojovanie a celkovú údržbu trávnika vykonáme rovnako ako pri iných spôsoboch zatrávnenia.

UPOZORNENIE: GrassTex a GrassGrid nieje možné vrátiť v zákonom stanovenej lehote, vzhľadom k tomu, že sa jedná o tovar vyrábaný na zákazku, aby sme mohli garantovať maximálnu čerstvosť trávneho osiva.

Založenie trávnika použitím GrassGrid® trávnikového koberca (biodegradovateľnej geotextílie s trávnou zmesou), ktorú si realizoval zákazník sám

GrassGrid® a trávnik už nie je žiadny problém.

Nasledovné obrázky sú z realizácie nového trávnika, ktorú si klient urobil sám.

Výmera trávnatej plochy cca 300 m2.

Trávne osivo v zatrávňovacom systéme GrassTex®: DLF-SPORT, 50g/m2.

Príprava podložia na GRASSTEXDva týždne po realizácii GRASSTEX-uMesiac po položení GRASSTEX-u, skoro hotový trávnikGrassTex finálny výsledok a porovnanie ručný výsev vs. GrassTex

 

Vaše otázky a pripomienky

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.