Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení s cieľom uľahčiť Vám používanie naších stránok. Nastavenia cookies môžete kedykoľvek zmeniť v nastavení vášho prehliadača.
OK

RÝCHLY KONTAKT

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01, Žilina
napíšte nám
+421 917 757 403
+421 950 743 553

Najžiadanejšie

Vaša cena € 3 157,77
skladom
Vaša cena € 5,97
skladom

Zľavnený tovar


Úvod » Jazierková chémia » Prípravky proti riasam

Jazierková chémia / Prípravky proti riasam

Najčastejším problémov prevažnej väčšiny jazierok sú hlavne vláknité riasy, ktoré prirodzene patria do vodného ekosystému už od nepamäti. Nakoľko boli jedným z prvých organizmov vo vode.

Premnožením vláknitých rias môže Vaše jazierku nielen utrpieť na estetickej kráse, ale môže byť aj nebezpečné pre ryby vzhľadom k tomu, že premnožením rias dochádza k veľkých výkyvom pH aj obsahu kyslíka v jazierku.

Vláknité riasy nie je možné odstrániť prirodzenou cestou, aj napriek tomu, že riasa je veľmi jednoduchý organizmus. Je však zastúpený mnohými desiatkami druhov a farieb.


Ako teda úspešne odstrániť riasy v jazierku?

Znížením obsahu živín pomocou filtrácie sa zmení iba druhová skladba rastlín, nezabezpečíte ich elimináciu.

Pokiaľ ste sa dočítali, že vhodnou skladbou vodných rastlín sa zamedzí rast vláknitých rias tak to nie je pravda vzhľadom k tomu, že jazierko predstavuje otvorený systém, kde neovplyvníte intenzitu slnečného svitu, teplotu vody a spad živín do vody.Vhodnou skladbou rastlín viete čiastočne zabezpečiť zamedzenie rastu rias v uzavretom systéme ako sú akvária. V jazierku sa podobný efekt dosiahnuť nedá, nakoľko sa jedná o otvorený systém.

Najúčinnejšie je možné vláknité riasy odstrániť použitím špeciálnych prípravkov. Prípravky na riasy Home Pond ponúkajú efektívne riešenie ako zahubiť vláknité riasy pomocou prípravkov Attack Pond, Kata Pond a Super Pond.


Podrobnejšie informácie o jednotlivých prípravkoch sú uvedené v popisoch produktov.


Usporiadať podľa:
najlacnejšie najdrahšie

Vaša cena € 13,26

skladomVaša cena € 37,12

skladomVaša cena € 81,96

skladomVaša cena € 9,17

skladomVaša cena € 16,92

skladomVaša cena € 64,84

skladomVaša cena € 115,01

skladom