Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení s cieľom uľahčiť Vám používanie naších stránok. Nastavenia cookies môžete kedykoľvek zmeniť v nastavení vášho prehliadača.
OK

RÝCHLY KONTAKT

OZY s.r.o.
Pavla Mudroňa 5
010 01, Žilina
napíšte nám
+421 917 757 403
+421 950 743 553

Najžiadanejšie

Vaša cena € 1 417,77
skladom
Vaša cena € 5,97
skladom

Zľavnený tovar

Vaša cena € 23,37
dočasne vypredané
Vaša cena € 104,37
dočasne vypredané

Úvod » Jazierková chémia » Kedy a aké prípravky používať?

Jazierková chémia / Kedy a aké prípravky používať?

Kedy a aké baktérie sa do jazierok používajú?

V jarnom období alebo pri sprevádzkovaní nového jazierka, keď teplota vody stúpne nad 10 ° C sa používajú štartovacie (filtračné) baktérie Filter Pond. Baktérie sú koncentrované a obsahujú druhy, ktoré sú aktívne aj v chladnejšej vode.

Počas celej sezóny (od marca do novembra) môžete aplikovať sezónne baktérie Bacter Pond.

Sezónne baktérie sa používajú pri chemických zmenách vody v jazierku. Sú vhodné po liečbe rýb, dopustení vody do jazierka, po likvidácií rias či pri zhoršenej kvalite vody vplyvom prekrmenia rýb. Tiež aj pri odstavení filtrácia na dobu dlhšiu ako 12 hodín. 

Probiotické liečivá sa používajú ako prevencia proti nebezpečným neliečiteľným nákazám. Probiotiká obsahujú kmene symbiotických baktérií z črevnej mikrofóry rýb. Kombinácia kmeňov produkujú látky vstrebávajúce sa do krvného riečišťa. Dané látky zvyšujú imunitu rýb, a tým ich chránia pred vypuknutím infekcie. 

Rybie probiotiká predstavujú jediný spôsob prevencie proti vírusovým nákazám. Aplikujú sa pri presiahnutí teploty vody v jazierku nad 10 ° C, formou suplementácie na krmive alebo priamo do vody. 

Aby spĺňali probiotiká efekt je potrebné ich aplikovať aspoň po dobu 2 až 3 mesiacov.